معاون استاندار تهران:

فعال‌سازی ۱۲۹ واحد تولیدی راکد / واحد تولیدی صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است

  • کد خبر : 623543
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
فعال‌سازی ۱۲۹ واحد تولیدی راکد / واحد تولیدی صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به فعال سازی ۱۲۹ واحد تولیدی راکد گفت: هیچ واحد تولیدی صنعتی در استان تهران تعطیل نشده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جلسه شورای اطلاع رسانی استان تهران به ریاست شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران و با حضور حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران و سایر مسئولان برگزار شد.

عسگری در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه معاونت اقتصادی اظهار داشت: پیگیری و تسریع در حل مشکلات واحدهای تولیدی اولویت مهم در سال جهش تولید است که اقدامات ما معطوف این مهم می باشد.

وی ادامه داد: در شش ماهه نخست سال جاری رشد ۲۱ درصدی جواز تاسیس در بخش کشاورزی و رشد ۳۶ درصدی پروانه بهره برداری در بخش کشاورزی را شاهد بودیم، ضمن اینکه جواز تاسیس در بخش صنعتی نیز با رشد ۱۶۰ درصدی همراه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: رشد ۳۵ درصدی جواز تاسیس در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رشد ۷ درصدی پروانه بهره برداری در این بخش نیز از دیگر اقدامات مطلوب در این حوزه می باشد.

عسگری سپس با بیان اینکه بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایت از تولید پرداخت شده است گفت: فعال سازی ۱۲۹ واحدی تولیدی راکد و تعیین تکلیف ۱۸ واحد تملیکی و تولیدی نیز از دیگر اقدامات موثر در شش ماهه اول سال جاری بوده است، ضمن اینکه با پیگیری و همکاری اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و برگزاری جلسات مستمر در شش ماهه سال جاری هیچ کدام از واحدهای تولیدی صنعتی استان تهران تعطیل نشده است.

وی با اشاره به موثر بودن اقدامات در کاهش نرخ بیکاری تاکید کرد: نرخ بیکاری استان تهران در سال ۹۸ حدود ۱۰.۲ درصد بوده که در بهار سال جاری با کاهش ۱.۴ درصدی به ۸.۸ درصد رسید؛ همچنین نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته ۱۰.۸ درصد بوده که با کاهش ۴.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان سال جاری رسیده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=623543

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.