فعالیت 12 حزب و گروه سیاسی در دماوند

  • کد خبر : 550922
  • ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
فعالیت 12 حزب و گروه سیاسی در دماوند

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری دماوند گفت: تعداد احزاب و گروه های سیاسی در شهرستان دماوند از ۸ گروه به ۱۲ گروه رسیده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری دماوند در نشست احزاب و گروه های سیاسی که عصر امروز در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: تعدادی از احزاب و گروه هایی از استان به ما معرفی و دفاترشان در شهرستان مشغول به کار کرده اند.

وی ادامه داد: تعداد احزاب و گروه های سیاسی در شهرستان دماوند از ۸ گروه به ۱۲ گروه رسیده است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات، بیان کرد: حزب یک مدیریت و هویت دارد و دارای هدف و تشکیلات است که مهم ترین هدف هر حزب بحث حضور در انتخابات و معرفی افراد است که به نوعی در قدرت سهیم شوند.

جهانشاهی افزود: مهم ترین موضوعی که در انتخابات داریم فرآیند انتخابات است که از یک ماه پیش فعالیت ها از زمان ثبت نام ها آغاز شد که ۷۷ نفر در شهرستان ثبت نام کردند که تعدادی انصراف و تعدادی احراز صلاحیت نشدند.

وی در خصوص اعلام لیست تایید صلاحیت ها، گفت: از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن اسامی کاندیدای احراز صلاحیت اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند تاکید کرد: چیزی که در این دوره از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است حضور و مشارکت مردم است؛ یکی از کارکردهای اصلی احزای و گروه های سیاسی سازمان دهی و بسیج کردن مردم برای شرکت در انتخابات است.

جهانشاهی خاطر نشان کرد: معاندین نظام و خارج نشینان که با جمهوری اسلامی مشکل دارند به شدت مردم را ازحضور و مشارکت در انتخابات منع می کنند و به دنبال این هستند که مشارکت را پایین بیاورند.

وی تصریح کرد: یکی از کارکرد های اصلی احزاب این است که مردم را پای صندوق های رای بکشانند همچنین حفظ نظام و پیشگیری از آشوب و … از وظایف دیگر احزاب و گروه های سیاسی است و به معنای دیگر آن ها نگهبان سیاست هستند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: یکی دیگر از کارکردهای احزاب معرفی افراد برای شرکت در انتخابات است؛ متاسفانه احزاب تنها در زمان انتخابات فعال می شوند که این موضوع باعث می شود تا افراد نتوانند به صورت خوب در این احزاب آموزش ببینند.

جهانشاهی عنوان کرد: اگر افرادی که نخبه و آموزش دیده هستند از سوی احزاب و گروه ها معرفی شوند باعث می شود تا هر فردی وارد انتخابات نشود.

وی اضافه کرد: چیزی که برای ما مهم است جدای از حزب پایداری نظام جمهوری اسلامی است و باید تمام تلاش خود را کنیم تا مشارکت در انتخابات افزایش یابد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: با توجه به قانون انتخابات و تغییراتی که در سال ۹۵ اصلاح پیدا کرده از ۲۵% به ۲۰% درصد رسیده که باعث می شود تا رقابت ها افزایش یابد اما احتمال دارد میزان اعتراضات بالا افزایش یابد.

جهانشاهی تاکید کرد: بحث خرید و فروش آرا یکی از آسیب هایی ست که با آن مواجه هستیم و در شهرستان دوبار باعث ابطال انتخابات شد، احزاب باید در این موضوع به ما کنند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=550922

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.