فصل جدید زندگی انقلاب اسلامی با بیانیه گام دوم

  • کد خبر : 524666
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
فصل جدید زندگی انقلاب اسلامی با بیانیه گام دوم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در نشست ضیافت اندیشه استادان این واحد گفت: بیانیه‌گام دوم انقلاب، تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران که فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ طرح ضیافت اندیشه استادان با موضوع انقلاب اسلامی، جهان امروز افق‌های آینده با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب در سالن کنفرانس ساختمان اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد.

حسن شهرکی پور ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن طی سخنانی در این مراسم ضمن تسلیت ایام محرم و خیر مقدم به اعضای هیات علمی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های بسیار، به مرحله ای از تکامل رسیده که امروزه در معادلات جهانی به عنوان یک قطب تعیین کننده ایفای نقش می کند و  برای نقش آفرینی بیشتر در آینده، با شرایط حساس و سرنوشت سازی روبه روست و می‌بایست یک چارچوب فکری و عملیاتی برای طی این مسیر پرتلاطم و دستیابی به قله پیشرفت وجود داشته باشد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس چنین ضرورتی، در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تأکید بر امیدِ واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم بهسمت آرمان ها، الزامات این جهاد بزرگ بیان کردند و در بخش اول این بیانیه خواستار بازبینی و تکرار داشته‌های انقلاب شدند و  در بخش دوم افق های آینده و گام هایی که باید برداشته شود را ترسیم کرده اند.

 

آغاز فصل جدید زندگی انقلاب اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن تصریح کرد: بیانیه‌ گام دوم انقلاب، تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران که فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد؛ این گام، انقلاب را به آرمان بزرگش که آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هست نزدیک خواهد کرد.

شهرکی پور خاطر نشان کرد: در واقع گام دوم انقلاب، راهنما ای است که با روایت تاریخی انقلاب آغاز و در آینده ای امیدبخش امتداد می یابد وآنچه در واقع در درجه نخست در راستای گام برداشتن در حرکت به سوی آینده لازم است، اطلاع از اینکه جامعه از چه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی برخوردار است؟ و از سوی دیگر چه تفاوت هایی میان چالش‌های دیروز و امروز ما با مستکبران وجود دارد؟

وی تشریح کرد: کشور ما از جهت فرصت‌ها و امکانات مالی دارای ظرفیت‌های قابل توجهی است از جمله ۷ درصد ذخائر معدنی جهان در کشور ماست و منابع عظیم زیرزمینی داریم و به لحاظ موقعیت استراتژیک، ژئوپلتیک و جغرافیای کشور در شرایط خوبی قرار دارد. ضمن آنکه از نظر بازار منطقه‌ای و ملی در موقعیت خوبی قرار گرفتیم. بنابراین با توجه به این تفاوت‌ها، باید با توجه به پیشرفت‌ها، ظرفیت ها و پتانسیل موجود در کشور گام برداشت.

شهرکی پور گفت: موضوعاتی که مقام معظم رهبری در بیانیه در آن تاکید کردند: توجه به علم و پژوهش که می تواند به حرکت ما در رسیدن به تمدن سازی شتاب بیشتری بدهد، همچنین توجه به معنویت و اخلاق که حکومت در منش و اخلاق جامعه و سوم مساله اقتصاد، اعم از هدفی که در اقتصاد باید به آن توجه کرد در زمینه تحقق عدالت اجتماعی، استقلال ملّی به معنی آزادی ملّت و حکومت از تحمیل و زورگویی قدرتهای سلطه‌گر جهان  و در رابطه با سیاست خارجی تاکید بر تامین عزت ملی کشور و در نهایت مقابله با سبک زندگی غربی که اساتید و دانشجویان پرشور و انقلابی ما باید در این راه بدون توجه به تبلیغات دشمن، با روحیه امیدوارانه برای ساختن ایرانی بهتر تلاش و همت کنند و در مسیر حفظ و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی عملکردی هوشمندانه داشته باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524666

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.