فرصت ۴۵ روزه دادستان فیروزکوه به راهداری جهت رفع نواقص محور فیروزکوه-سمنان

  • کد خبر : 550928
  • ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
فرصت ۴۵ روزه دادستان فیروزکوه به راهداری جهت رفع نواقص محور فیروزکوه-سمنان

دادستان شهرستان فیروزکوه خواستار رفع نواقص محور فیروزکوه-سمنان در بازه ۴۵ روز از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فیروزکوه شد.

عباس رضایی دادستان فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: نظر به آمار مأخوذ از تصادفات جاده‌ای در مسیر مواصلاتی فیروزکوه به سمنان (بعد از ریل راه آهن به سمت سمنان) که دلالت بر وقوع ۴۳ فقره تصادف در سال ۹۷ و تعداد ۳۳ فقره تصادف از ابتدای سال جاری تا به حال اعم از فوتی ، جرحی و خسارتی دارد از محل مذکور در مورخ در بیست و هشتم آبان ماه جاری بازدید به عمل آمد.

وی تصریح کرد: پس از بازدید ۸ مورد به عنوان نواقص عمده در این محور شناسایی و به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فیروزکوه جهت رفع این مشکلات در بازه ۴۵ روزه منعکس شد.

دادستان فیروزکوه در خصوص مشکلات این محور عنوان کرد: مسیر جاده فاقد هرگونه دوربین مدار بسته بوده، که خود نقش به سزایی در کنترل تردد و پیشگیری از سرعت غیرمجاز رانندگان دارد، کمبود شدید حفاظ راه و شکستگی و خم شدگی های گاردریل های موجود در طول مسیر، مرمت آسفالت مسیر جاده از ابتدای امیریه تا کلارخان و محدوده روستای کمند، فقدان روشنایی در طول مسیر برای رانندگی آشنایی با مسیر ندارند از جمله این موارد است.

وی افزود: عدم تفکیک جاده جدید احداثی از جاده قدیم و عدم وجود تابلوهای هشدار دهنده، اختلاف سطح جاده قدیم و جدید بعد از روستای کمند از سمنان به فیروزکوه و لزوم اصلاح و نصب تابلوهای هشدار دهنده، عدم وجود خاکریز یا گاردریل در پیچ گورسفید، افزایش و تقویت خط‌کشی و تابلوهای هشدار دهنده در مسیر مذکور از دیگر موارد اعلام شده به راهداری و حمل و نقل جاده ای فیروزکوه است.

وی در ادامه بیان کرد: تاکنون تعداد زیادی از هموطنانمان بر اثر تصادفات جاده ای جان باخته یا دچار صدمات جبران‌ناپذیر شدند و در این وضعیت حقوق عامه در معرض تهدید قرار دارد.

رضایی در پایان با تاکید بر اینکه آماده دریافت گزارشات مردمی در زمینه نظارت بر اجرای صحیح قانون و یا عدم اجرای آن، هستیم اظهار داشت: از فاش کنندگان فساد حمایت می کنیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=550928

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.