فرافکنی صهیونیسم درباره آتش‌بس غزه

  • کد خبر : 488751
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
فرافکنی صهیونیسم درباره آتش‌بس غزه

رژیم صهیونیستی درحالی درخصوص توافق آتش بس در غزه فرافکنی می کند که گروه های مقاومت برای مقابله با هرگونه تجاوزگری احتمالی آن در غزه، همچنان دست خود را روی ماشه قرار داده اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رژیم صهیونیستی درحالی درخصوص توافق آتش بس در غزه فرافکنی می کند که گروه های مقاومت برای مقابله با هرگونه تجاوزگری احتمالی آن در غزه، همچنان دست خود را روی ماشه قرار داده اند.

رژیم صهیونیستی اخیراً ادعایی را مطرح کرده که بر اساس آن، این رژیم با گروه‌های مقاومت بر سر برقراری آتش بس به مدت ۶ ماه به توافق رسیده است؛ ادعایی که البته خیلی زود توسط گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس تکذیب شد.

در همین ارتباط، جنبش مقاومت اسلامی «حماس» اخبار منتشر شده مبنی بر دستیابی به توافق آتش‌بس به مدت ۶ ماه در غزه را تکذیب کرد. «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس ادعای رژیم صهیونیستی در خصوص دست یابی به یک توافق آتش بس به مدت ۶ ماه در غزه را رد کرد. وی اعلام کرد: چنین خبری صحت ندارد. خبر منتشر شده در رسانه‌های اسرائیلی درباره توافق با حماس بر سر آتش بس در غزه به مدت شش ماه بی‌پایه و اساس است.

در همین حال، فوزی برهوم افزود: تاکید می‌کنیم که آتش‌بس بین مقاومت و رژیم اشغالگر بستگی به این دارد که این رژیم به همه تفاهمات قبلی خود پایبند باشد. سخنگوی حماس این اظهارات را دقایقی پس از آنکه تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی حصول توافق آتش‌بس شش ماهه در غزه شده بود، عنوان کرد.

در واقع، رژیم صهیونیستی با هدف فرافکنی علیه گروه‌های مقاومت اسلامی در غزه ادعای مذکور را مطرح کرده است. صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که برقراری هرگونه آتش بس در باریکه غزه منوط به عدم تجاوزگری مجدد آنها در این منطقه استصهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که برقراری هرگونه آتش بس در باریکه غزه منوط به عدم تجاوزگری مجدد آنها در این منطقه است. کما اینکه سخنگوی جنبش حماس نیز تأکید کرد که تا زمان عدم تجاوزگری مجدد صهیونیست‌ها، گروه‌های مقاومت نیز اقدام نظامی را علیه آنها صورت نخواهند داد.

صهیونیست‌ها نیز به خوبی می‌دانند که در صورت هرگونه تجاوزگری مجدد در غزه پاسخ جنایت‌های بزدلانه خود را دریافت خواهند کرد. اما نمی‌توان اینگونه گفت که پاسخ گروه‌های مقاومت تنها در انجام عملیات‌های مستقیم (انجام حملات موشکی و راکتی) خلاصه می‌شود بلکه ممکن است گروه‌های مقاومت، پاسخ دردناک خود به جنایت‌های مجدد احتمالی تل آویو را از طریق انجام عملیات‌های شهادت طلبانه و … بدهند.

درست به همین دلیل است که رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند اوضاع را عادی جلوه داده و اینگونه القا کند که آتش بسی به مدت ماه در غزه برقرار شده است.مقامات تل آویو به شدت از انجام هرگونه عملیات مقاومتی علیه خود نه تنها در غزه بلکه در تمامی نقاط اراضی اشغالی نگران هستند مقامات تل آویو به شدت از انجام هرگونه عملیات مقاومتی علیه خود نه تنها در غزه بلکه در تمامی نقاط اراضی اشغالی، نگران هستند، چراکه عملیات‌های مقاومتی به یک چالش بزرگ امنیتی برای تل آویو طی سال‌های اخیر تبدیل شده است.

از سوی دیگر، چالش دیگری که صهیونیست‌ها با آن مواجه هستند و خود نیز می‌دانند که این چالش، نقش مهم و البته منفی در هر گونه وقوع درگیری‌های مجدد در غزه خواهد داشت، مسألهناکارآمدی سامانه موشکی گنبد آهنین است.

درهمین ارتباط، اخیراً یک رسانه صهیونیست گزارشی را منتشر کرده است. روزنامه صهیونیستی «معاریو» اعلام کرده است که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی برای نخستین بار به ویژه پس از دور اخیر درگیری‌ها در نوار غزه و ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در برابر موشک‌های مقاومت، به فکر ایجاد جایگزین برای این سامانه افتاده است. این روزنامه تأکید کرده است که ارتش صهیونیستی در حال بررسی ایجاد سامانه‌ای جدید برای مقابله با موشک‌های مقاومت به جای سامانه گنبد آهنین است.

این روزنامه اشاره کرد که عملکرد فوق‌العاده مقاومت در درگیری‌های اخیر و مدیریت و هماهنگی در هدف قرار دادن دقیق اهداف صهیونیستی، موجب شد تا سامانه گنبد آهنین بارها از کار بیفتد. این درحالی است که پیشتر نیز دیگر رسانه‌ها و روزنامه‌های رژیم صهیونیستی از جمله «یدیعوت آحارانوت» با انتشار گزارش‌هایی از ابعاد مختلف ناکارآمدی «گنبد آهنین» پرده برداشته بودند.

برهمین اساس، در صورت وقوع هرگونه تجاوزگری علیه فلسطینیان، اراضی اشغالی آماج حملات موشکی مقاومت قرار خواهد گرفت و در این میان، سامانه موشکی گنبد آهنین قادر به رهگیری موشک‌های شلیک شده توسط گروه‌های مقاومت نخواهد بود. از همین روی، صهیونیست‌ها با القای توافق آتش بس تلاش می‌کنند تا به افکار عمومی داخلی خود در اراضی اشغالی نسبت به عدم انجام عملیات‌های نظامی توسط گروه‌های مقاومت، اطمینان خاطر دهند.

به گزارش مهر؛ البته صهیونیست‌ها در شرایط کنونی قصد ورود به جنگ دیگری را با غزه ندارند. علت این مسأله هم آن است که نتایج سه جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه طی یک دهه گذشته هرچند که خسارت‌های انسانی و مادی قابل توجهی برجای گذاشته، اما نتایج وخیمی را برای این رژیم به دنبال داشته است. تل آویو در هیچیک از این جنگ‌ها موفق به تحقق اهداف از پیش تعیین شده خود از حمله به محور مقاومت در غزه، نشد.تل آویو در هیچیک از این جنگ‌ها موفق به تحقق اهداف از پیش تعیین شده خود از حمله به محور مقاومت در غزه، نشد.

بنابراین، پر واضح است که عزم گروه‌های مقاومت برای مقابله و مواجهه با رژیم صهیونیستی کاملاً جزم است. صهیونیست‌ها خود به خوبی از پیامدهای اقدامات احتمالی خود علیه مقاومت در غزه اطلاع دارند و به نظر نمی‌رسد که حداقل در آینده نزدیک در اندیشه تجاوزگری به غزه باشند. اما در هر حال، در حال حاضر گروه‌های مقاومت فریب فرافکنی تل آویو درباره توافق آتش بس را نخواهد خورد و دست خود را روی ماشه نگاه خواهد داشت.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=488751

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.