«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

فرافکنی به‌جای پاسخگویی؛ اصلاح‌طلبان لباس اپوزیسیون دولت را بر تَن می‌کنند!

  • کد خبر : 616665
  • ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۰۷
فرافکنی به‌جای پاسخگویی؛ اصلاح‌طلبان لباس اپوزیسیون دولت را بر تَن می‌کنند!

یکی از تئوریسین‌های مطرح جریان اصلاحات برای بار دیگر از رئیس‌جمهور خواسته تا استعفا دهد که براساس نظر کارشناسان این درخواست به‌نوعی فرافکنی است تا چهره جریان اصلاحات تطهیر شود.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اخیراً عباس عبدی، یکی از تئوریسین‌های جریان اصلاحات در یادداشتی برای روزنامه اعتماد برای بار دیگر از رئیس جمهور خواسته است که از مقام خود استعفا دهد. او در این یادداشت نوشته است: «حالا که اصولگرایان غالب، قدرت و اراده استیضاح را ندارند، پیشنهاد می‌کنم که روحانی شخصاً دست به کار شود. کنار رفتن نه به معنای اعتراض، بلکه به معنای گشودن راه‌ برای حل ماجرا.»

او در بخش دیگری از یادداشت خود تأکید کرد: «طی ۱۰ ماه گذشته هیچ مشکلی حل نشده که بر مشکلات اضافه هم شده است. در این ده ماه کدام چشم‌اندازی تیره بود که تیره‌تر نشده است. بنابراین عاقلانه نیست که این وضع ادامه یابد.»

عباس عبدی در شرایطی از رئیس جمهور چنین درخواستی می‌کند که رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته دولت بر ادامه کار و تقویت دولت در آخرین سال عمرش تأکید کرده‌اند؛ لذا چنین درخواست‌هایی با بیانات رهبر انقلاب و منافع ملی در تضاد است. هرچند عملکرد حسن روحانی در این هفت سال قابل قبول نبوده و نتوانسته به بخش عمده‌ای از وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند و نیز بدهی سنگینی در این حوزه به مردم دارد، اما عقلانیت و درک صحیح از شرایط کشور می‌گوید روحانی باید تا آخر دوره ریاست جمهوری خود، رئیس جمهور کشور باقی بماند.

رویگردانی جریان اصلاحات از دولت آمال و آرزوها

زمانی جریان حامی روحانی از رئیس دولت اصلاحات گرفته که با «تَکرار می‌کنم» مردم را برای رأی دادن به این دولت تشویق کرد تا سایر تئوریسین‌های مطرح جریان اصلاحات، دولت تدبیروامید را دولت آمال‌ و آرزوهای خود می‌دانستند؛ باید امروز مسئولیت برخی بی‌تدبیری‌ها و عملکرد ضعیف دولت را بپذیرند، نه اینکه به‌جای پاسخگویی، از رئیس‌جمهور بخواهند که استعفا دهد.

کارشناسان مسائل سیاسی براین باورند که طرح موضوع استعفای رئیس جمهور از سوی اصلاح‌طلبان، مصداق بارز فرار از پاسخگویی است تا هم از این طریق در آستانه انتخابات، حمایت آرای خاکستری را که وابستگی شدیدی به آن دارند، جلب کنند و هم از این طریق چهره جریان اصلاحات تطهیر شود.

شکافی که تشدید شد

جریان اصلاحات بعد از شکست سنگین در انتخابات اسفند ۹۸، دستخوش بحران و ریزش پایگاه اجتماعی شده است، به‌خصوص اینکه مردم این جریان را در عملکرد ضعیف دولت و مشکلات اقتصادی مقصر می‌دانند؛ لذا همین مسئله سبب شده تا جریان اصلاحات با شکاف سنگین روبه‌رو شود که تا به امروز این شکاف تشدید هم شده است که اگر بخواهیم به نمونه‌ای در این گزارش اشاره کنیم، استعفای عارف از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و نقد تند و تیز دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به رئیس دولت اصلاحات و عارف بهترین مثال است.

تئوریسین‌های اصلاح‌طلب تصمیم گرفته‌اند برای انتخابات ۱۴۰۰ لباس اپوزیسیون دولت را بر تَن کنند تا با فریب افکار عمومی، خود را بی‌گناه و خواهان بهبود وضعیت موجود نشان دهند، اما این سناریو قطعاً جواب نخواهد داد؛ زیرا قبلاً هم امتحان شده و با واکنش منفی بخش عمده‌ای از جامعه ایرانی مواجه شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616665

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.