فراخوان نگهبانان مسجدالاقصی برای اعتصاب در روز جمعه

  • کد خبر : 464682
  • 04 مارس 2019 - 9:15
فراخوان نگهبانان مسجدالاقصی برای اعتصاب در روز جمعه

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین بر عمق روابط دوجانبه میان حماس و مصر تاکید کرد .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین بر عمق روابط دوجانبه میان حماس و مصر تاکید کرد .

به نقل از رسانه‌های فلسطینی،‌اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)،‌ مسئولان هیئت عالی ملی راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره را در جریان نتایج سفر  اخیر خود به مصر و مذاکراتش با مقامات این کشور قرار داد.

خلیل الحلیه عضو  دفتر سیاسی حماس در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از این دیدار گفت هنیه در این دیدار، جزئیات نشست‌ها و دیدارهای خود در مصر را به اطلاع اعضای هیئت ملی قرار داد به طوری که بر اصول ملی و خطراتی که مسئله فلسطین را احاطه کرده، تاکید کرد.

وی افزود هنیه بر عمق روابط دوجانبه میان حماس و مصر تاکید کرد و گفت رهبران مصری هم گفته‌اند در کنار ملت فلسطین قرار دارند.

وی تصریح کرد هنیه در دیدارهای خود با مصری‌ها بر اهمیت پایان شکاف و دودستگی و پایبندی به توافقات امضا شده تاکید کرد.

ورود هیئت قطری به نوار غزه  

شامگاه یکشنبه هیئتی قطری از طریق گذرگاه بیت حانون وارد غزه شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، منابع محلی گزارش دادند هیئت قطری به ریاست خالد الحردان معاون رئیس کمیته قطری برای بازسازی نوار غزه به همراه سه نفر وارد غزه شده است.

درخواست نگهبانان مسجدالاقصی برای اعتصاب در روز جمعه

خبر دیگر  اینکه نگهبانان مسجدالاقصی خواستار اعتصاب در برابر باب‌های این مکان مقدس در روز جمعه آینده شدند تا کسانی را که اشغالگران قدس بیرون کرده‌اند، بار دیگر بتوانند وارد این مکان مقدس شوند.   نگهبانان مسجدالاقصی شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای از همه فلسطینی‌ها خواستند در روز جمعه آینده برای دفاع از این مکان مقدس دست به  اعتصاب بزنند.

نگهبانان مسجدالاقصی با هشدار به اشغالگران قدس درباره پیامدهای اقدامات تجاوزکارانه آنها در این مکان شریف از هر مسلمان و عرب شرافتمندی که مسجدالاقصی برایش اهمیت دارد، خواستند به طور همه جانبه از آن دفاع کنند.

به گزارش تسنیم: نگهبانان مسجدالاقصی اعلام کردند نظامیان رژیم صهیونیستی تا کنون 14 نگهبان را بازداشت  و آنها را تبعید کرده‌اند به خاطر اینکه مصلی باب الرحمه را طی روزهای گذشته باز کرده بودند و امروز دوره تبعید برخی از نگهبانان و نیروهای اوقاف از این مکان را بین دو هفته تا شش ماه تمدید کرده‌ اند.

در این بیانیه آمده است امروز نظامیان رژیم اشغالگر تلاش می‌‌کنند شورای اوقاف اسلامی قدس را به خاطر تصمیمش در باز کردن مصلی باب الرحمه با دور کردن شیخ عبدالعظیم سلهب رئیس شورا و شیخ ناجح بکیرات از مسجدالاقصی بازخواست کنند، در حالی که اوقاف باید همانند گذشته تنها مرجع برای اداره تمام امور مسجدالاقصی مبارک باشد، این مرجع تحت سلطه و تابع تصمیمات اشغالگران چه تصمیمات دولت یا دادگاه یا پلیس آنها نیست.

نگهبانان همچنین خطاب به وکلای نگهبانان و افراد تبعید شده گفتند شما علنا اعلام کردید که هیچ تصمیمی از سوی دادگاه اشغالگران مبنی بر بسته باب الرحمه وجود ندارد و مردم هم بر اساس اعلام شما به این مکان آمدند و گمان کردند که مصلی باب الرحمه دیگر در معرض خطر نیست، در حالی که پلیس رژیم اشغالگر به بازداشت و تبعید نگهبانان ادامه می‌دهد.

آنها خطاب به وکلا گفتند ما در میدان تنها رها شده‌ایم و بهای آن را می‌پردازیم، در حالی که مردم گمان می‌‌کنند که خطر علیه باب الرحمه برطرف شده است.

نگهبانان از وکلا خواستند در کنار آنها قرار گرفته و این حقیقت را برای مردم توضیح دهند تا به حمایت و حلقه زدن بر گرد آنها در مسجدالاقصی ادامه دهند. در این بیانیه تصریح شده است باب الرحمه همچنان در معرض خطراست.

در این یبانیه خطاب به فلسطینیان ساکن قدس که باب الرحمه را با اراده و همبستگی خود باز کردند، آمده است پلیس رژیم اشغالگر تلاش می‌کند با خالی کردن مسجدالاقصی از وجود نگهبانان، پیروزی و دستاورد شما را از بین ببرد، تا دیگر کسی باقی نماند که باب الرحمه را باز کند یا از مسجدالاقصی حراست کند.

این بیانیه خطاب به فلسطینیان ساکن قدس گفته است آیا به اشغالگران اجازه می‌دهید که به همین سادگی پیروزی شما را از بین ببرند و آیا ما را در میدان تنها رها می‌کنید؟

نگهبانان مسجدالاقصی تاکید کردند به شما و تمام امت تاکید می‌کنیم که بر عهد و پیمان خود با شما برای اینکه با جان و مالمان از مسجدالاقصی دفاع کنیم، استوار باقی می‌مانیم، اما هجمه به مصلی باب الرحمه پایان نیافته است.

در این بیانیه هشدار داده شده است که اشغالگران به بستن باب الرحمه از طریق خالی کردن مسجدالاقصی از وجود نگهبانان و تبعید آنها چشم دوخته‌اند.

نگهبانان مسجدالاقصی در این بیانیه خطاب به فلسطینیان ساکن قدس گفته‌اند تنها در صورتی می‌توان تلاش‌های اشغالگران را به شکست کشاند که هم شما در کنار ما(نگهبانان) باشید، تا تصمیمات اشغالگران در هم شکسته شود، همانطور که قبلا گیت‌های الکترونیک در هم شکسته شد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=464682

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.