حجت‌الاسلام ابراهیمی در گفت‌‎وگو با «تهران نیوز»:

غربگرایان برای حفاظت از برجام می‌گویند نباید انتقام خون شهید فخری‌زاده را گرفت

  • کد خبر : 626227
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
غربگرایان برای حفاظت از برجام می‌گویند نباید انتقام خون شهید فخری‌زاده را گرفت

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: متأسفانه بعد از ترور شهید فخری‌زاده، بعضی‌ها مقالاتی را می‌نویسند که اگر انتقام خون این شهید را بگیریم به مذاکرات برجامی آسیب وارد خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: اشکالی که در دولت تدبیروامید وجود دارد این است که از همان ابتدا منتظر بود که به وسیله غرب هم اقتصاد کشور و هم مشکلات داخلی رفع شود. حتی دولت می‌گفت با برجام دریاچه ارومیه هم پرآب خواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد خارج‌نشین به واسطه‌ای برای غربگرایان داخلی تبدیل شده‌اند، گفت: این افراد هرروز بشارت می‌دهند که از طریق تعامل با غرب وضعیت مساعد خواهد شد، اما ما یک سری اصولی داریم که باید رعایت شود.

ببشتر بخوانید:

چرا برخی همچنان به‌دنبال مذاکره با آمریکا هستند؟

تلاش روحانی برای فرار از پاسخگویی / آیا کاخ سفید عامل مشکلات اقتصادی است؟

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بیان کرد: از کشورهایی که دشمن اسلام هستند نباید توقع داشت به ما خدمت کنند یا حتی حقوق متقابل را حفظ کنند؛ لذا نباید به ریاست جمهوری بایدن نگاه مثبت داشت، بلکه لازم است همیشه نگاه منفی نسبت به سیاست‌های آمریکا در داخل حفظ شود.

ابراهیمی معتقد است؛ در هرکجا که ما در برابر آمریکا و غرب کوتاه آمدیم و با آنها تعامل کردیم بیشتر ضربه به منافع ملی ما وارد شد. پس ضروری است که کشور را معطل خنده‌ها و رضایت‌های غرب نگاه نداریم؛ چون هیچگاه از طریق تعامل با غرب و آمریکا به پیشرفت دست نخواهیم یافت.

وی به ارتباط گرفتن انتقام خون شهید فخری‌زاده با مذاکرات برجامی اشاره کرد و گفت: متأسفانه بعد از ترور شهید فخری‌زاده بعضی‌ها مقالاتی را می‌نویسند که اگر انتقام خون این شهید را بگیریم به مذاکرات برجامی آسیب وارد خواهد شد. ای کاش بنا به گفته جواد لاریجانی دولت می‌توانست غل و زنجیره برجام را از ملت ایران باز کند تا بتوانند با دستان باز مقتدرانه عمل کند، اما غربگرایان نمی‌گذارند تا این هدف تحقق یابد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بیان کرد: غربگرایی کشور را عقب می‌اندازد و اجازه نمی‌دهد روی پای خود بایستیم و به خودکفایی کامل دست یابیم و نیز این رویه اجازه نمی‌دهد که تعاملاتمان را با سایر نقاط دنیا گسترش دهیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=626227

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.