موافقت اولیه با تعطیلی مدارس تا 15 فروردین

  • کد خبر : 564977
  • 25 فوریه 2020 - 16:45
موافقت اولیه با تعطیلی مدارس تا 15 فروردین

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از موافقت اولیه برای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان عید نوروز 99 برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی نوبخت حقیقی ، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در تشریح دستور کارروز یک شنبه، کمیسیون بهداشت از حضور معاونان وزیر بهداشت در این نشست فوق العاده برای بررسی اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت:در این جلسه سه ساعته با حضور معاونان بهداشت، درمان، دارو و پارلمانی وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از نمایندگان کمیسیون های تخصصی مجلس اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا بررسی شد.

علی نوبخت حقیقی

علی نوبخت حقیقی

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود:نمایندگان مجلس در این نشست دیدگاه های خود را مطرح و برخی انتقاد کردند که افراد غیرمسئول و آنهایی که در جریان موضوع نیستند نباید در مورد آمار این بیماری اطلاع رسانی کنند.

 

وی از انتخاب 5 نفر از اعضای کمیسیون بهداشت برای عضویت در قرارگاه کرونا ویروس خبر داد و گفت:اسامی بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر، همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز، سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان، محمدحسین قربانی ، نماینده مردم آستانه اشرفیه، و حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان به وزارت بهداشت اعلام شد که در جلسات قرارگاه حضور داشته باشند؛ بی شک این اقدام موجب ایجاد انسجام، وحدت، همفکری و هم افزایی می شود.

 

بیشتر بخوانید: 

رعایت بهداشت فردی سدی در مقابل کرونا

اخبار ضدونقیض از اولین قربانی کرونا در ایران

 

نوبخت یادآور شد:آقای میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس موضوع تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا 15 فروردین را مطرح کرد که با این موضوع موافقت و مقرر شد این پیشنهاد به رئیس مجلس اعلام شود؛ اگر این پیک برداشته شود آلودگی کاهش می یابد.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم ادامه داد:همچنین در این نشست موضوع تعطیلی مجلس مطرح شد اما از دیدگاه پزشکی به صلاح دانسته نشد و قرار شد در ورودی های مجلس کنترل مناسب انجام شود تا نمایندگان و پرسنلی که مشکوک به کرونا هستند به مراکز درمانی معرفی شوند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=564977

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.