مصباحی مقدم: انتخابات 1400 باشکوه برگزار می‌شود

علت عدم ورود رهبری به موضوعات اجرایی چیست؟

  • کد خبر : 619735
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۲۵
علت عدم ورود رهبری به موضوعات اجرایی چیست؟

عضو مجلس خبرگان رهبری با پیش‌بینی برگزاری انتخابات باشکوه در سال ۱۴۰۰، به نقش و جایگاه رهبری در مواجهه با موضوعات اجرایی کشور بر اساس قانون اساسی پرداخت.

آیت‌الله غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: بنده پیش‌بینی می‌کنم که انتخابات ۱۴۰۰ با شکوه برگزار شود؛ چون نگاه مردم به حزب و جناح و جریانات سیاسی نیست که اگر خوب یا بد عمل کنند از صندوق‌های رای فرار کنند بلکه نگاه مردم به ضرورت حفظ نظام اسلامی است.

وی با بیان این‌که‌ رهبر معظم انقلاب برای همه انتخابات مردم را فراخوان می‌دهند که مردم در پای صندوق‌های رای حاضر شوند، گفت: همه فراخوان می‌شوند ولو که رهبری و نظام را قبول نداشته باشند، زیرا سرنوشت ایران به این‌گونه انتخاب‌ها گره خورده است و از این جهت پیش‌بینی بنده این است که این انتخابات با شکوه برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تبیین نقش رهبری بر اساس قانون اساسی

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: ورود رهبری به دولت و کارهای اجرایی دولت ورود توصیه‌‌ای و تذکرات است که بسیاری از رهنمودها را مکرر مطرح کردند و این حد ورود رهبری بر اساس قانون اساسی است.

وی افزود: رعایت قانون اساسی ایجاب می‌کند که تداخل مسئولیت پیش نیاید و مسئولیتی که مردم با رای خود به دوش رئیس جمهور گذاشتند باید رئیس جمهور آن را ادا کند؛ پس رهبری اگر در کارهای اجرایی دولت ورود کند تداخل مسئولیت پیش می‌آید و مسئولیت‌ها لوث می‌شود.

مصباحی مقدم تصریح کرد: دولت باید همت و توان خود را به کار گیرد و در تیم خود تجدید نظر کند تا بتواند جوابگوی خواسته‌های مردم باشد.

وی با تاکید بر این‌که ورود مجلس در قانون گذاری و نظارت تاثیرگذار است، افزود: همه بدانند فرمان اجرایی کشور دست رئیس جمهور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: لوکوموتیوران رئیس جمهور است؛ چون سهم بزرگی از امکانات کشور در اختیار دولت است و اختیار مجلس برای قانون‌گذاری و قوه قضائیه برای حل مسائل قضایی است نه کارهای اجرایی، مسائل اجرایی در دوش دولت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم عزیز در این شرایط تمام نکاتی که از آنها خواسته شده است برای رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند و از سفرها بکاهند و به اندازه ضرورت اکتفا نکنند تا این که این بیماری رخت ببندد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=619735

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.