قتل پدر به خاطر عشق پسر ۱۷ ساله به نامادری

  • کد خبر : 543421
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
قتل پدر به خاطر عشق پسر ۱۷ ساله به نامادری

پسر ۱۷ ساله که فریب حرف‌های نامادری خود را خورده بود، به خاطر عشق به نامادری دست به قتل پدرش زد تا اموال او را به نام خود کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، عشق به نامادری باعث شد تا پسر ۱۷ ساله تهرانی دست به قتل پدر خود بزند.

پنجم مرداد ۹۲ مسعود ۱۷ ساله پدر ۴۰ ساله اش به نام محمد را در خانه شان در سه‌ راهی آدران کشت و جنازه اش را در خودرو پدرش جاساز کرد تا آن را در خیابانی خلوت رها کند.

این پسر که از نیمه شب تا ۱۱ ظهر در خیابان‌های شهر سرگردان بود ماشین حامل جنازه را که خراب شده بود برای تعمیر به نمایندگی خودرو برد و همان جا پشت فرمانش خوابش برد. همین خواب کوتاه کافی بود تا کارگران نمایندگی خودرو به ماجرا مشکوک شوند و پلیس را در جریان قرار دهند.

پسر نوجوان در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف کرد و گفت: تحت تاثیر حرف‌های نامادری‌ام مریم دست به قتل پدرم زدم. گمان می کردم با مرگ پدرم همه اموال او به من می رسد و من و نامادری ام مریم و خواهر و برادر دیگرم می توانیم به راحتی با هم زندگی کنیم. بدخلقی های پدرم با من و عشق به نامادری ام موجب شد چنین تصمیمی بگیرم.من پدرم را کشتم و می خواستم جنازه را سر به نیست کنم تا پلیس ردی از او به دست نیاورد.

 

بیشتر بخوانید: قتل نوجوان ۱۷ ساله به اتهام رابطه با زن شوهردار

 

به دنبال اعتراف های پسر نوجوان نامادری ۳۷ساله وی نیز بازداشت شد و به معاونت در قتل اعتراف کرد.

پسر نوجوان و نامادری اش به بازسازی صحنه جرم پرداختند و پرونده شان با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

وقتی کمیسیون پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد مسعود هنگام ارتکاب جرم ماهیت جرم را درک می کرد و به رشد عقلی رسیده بوده است وی در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

مسعود گفت: وقتی پدرم با مریم ازدواج کرد خیلی کوچک بودم. من با مریم رابطه خوبی داشتم . اما مریم و پدرم با هم اختلاف داشتند.دعواهای همیشگی آنها کلافه ام کرده بود.

 

عشق به نامادری و قتل پدر

متهم ادامه داد: به همین خاطر فریب حرف های نامادری ام را خوردم و خام حرف های او شدم. من به مریم علاقه مند شده بودم. او به من قول داده بود اگر پدرم را بکشم رضایت اولیای دم را که پدربزرگ و مادر بزرگم و دو فرزند خردسال پدرم و مریم هستند، جلب می‌کند تا به زودی آزاد شوم و با هم زندگی کنیم.

وی در ادامه افزود: او از من خواست تا پدرم را بکشم و بعد از قتل اثر انگشت او را بگیرم تا بتواند اموال پدرم را به نام خودش سند بزند. ولی حالا مریم خودش هم گرفتار شده و پدر بزرگ و مادربزرگم برایم قصاص خواسته‌اند.

 

مریم: عشق به نامادری دروغ است

سپس مریم روبه روی قضات ایستاد و منکر اتهام معاونت در قتل شد. وی به قضات دادگاه گفت: مسعود دروغ می گوید. من با شوهرم اختلاف داشتم اما هرگز راضی به مرگ او نبودم. من خودم مسعود را بزرگ کردم ولی حالا به دروغ می گوید که اقدامش به خاطر عشق به نامادری بوده و من با حرف هایم او را اغفال کرده‌ام.

نامادری مسعود در ادامه بیان داشت: او خودش، تحت تاثیر مصرف مواد مخدر پدرش را کشت ولی حالا با دروغگویی می خواهد پای مرا هم به پرونده بکشاند.قبول دارم دل خوشی از همسرم نداشتم اما مسعود را برای کشتن پدرش اجیر نکردم.

 

بیشتر بخوانید: قتل زن جوان در حمام خانه

 

در پایان جلسه قضایت مسعود را به قصاص و مریم را به جرم معاونت در قتل به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

قضات دادگاه همچنین مسعود و مریم را به ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند. این حکم در شعبه ۳۷ دیوان عالی کشور تحت بررسی موشکافانه قرار گرفت و تایید نشد. بدین ترتیب پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض فرستاده شد.

محاکمه دوباره چهار سال پس از قتل

مسعود که ۲۱ ساله شده بود در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان پای میز محاکمه ایستادند.

در جلسه دوم مسعود به تشریح جنایت پرداخت. وی گفت: آن روز پدرم و مریم بار دیگر با هم درگیر شدند و مریم قهر کرد و همراه دختر و پسرش به خانه مادرش رفت. عصر وقتی پدرم از محل کار به خانه برگشت خواهر و برادر خردسالم را به خانه آورد ولی مریم به خانه نیامد. احساس تنهایی می کردم. به همین خاطر همان روز تصمیم گرفتم نقشه ای را که قبلا با مریم کشیده بودیم عملی کنم.

مسعود در تشریح چگونگی قتل پدرش افزود: تعداد زیادی قرص خواب آور داخل خورشت ریختم .پدرم و خواهر و برادرم غذای مسموم را خوردند ولی خودم ترسیدم و غذا را نخوردم. وقتی آنها به خواب عمیق رفته بودند بالای سر پدرم رفتم و به صورتش گاز اشک آور پاشیدم و با میله آهنی پنج ضربه به سرش زدم و او را طناب زرد رخت خفه کردم.

 

بیشتر بخوانید: قتل پسر نوجوان تهرانی به خاطر گوشی ۳۰۰ هزار تومانی

 

وی ادامه داد: من بعد از کشتن پدرم در هفت صفحه از یک دفترچه اثر انگشت پدرم را گرفتم و دفترچه را در آشپزخانه گذاشتم. به تنهایی جنازه را در صندوق عقب ماشین پدرم گذاشتم تا آن را به خارج از شهر منتقل کنم اما در بین راه ماشین خراب شد و من گرفتار شدم.

مریم نیز که با قرار وثیقه آزاد بود منکر معاونت در قتل شد و گفت: مسعود دروغ می گوید که با حرف هایم او را فریب دادم. او رابطه خوبی با پدرش نداشت و به همین خاطر هم شوهرم را کشت.

در پایان جلسه هیات قضایی مسعود را به قصاص و ۹۹ ضربه شلاق و مریم را به ۱۵ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

رهایی مسعود از قصاص

این حکم در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده و قطعی شده بود که مسعود توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد.

وی قرار است به زودی در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

مسعود نامه ای به قضات دادگاه نوشته و از آن‌ها کمک خواست. مسعود نوشته در نوجوانی اشتباه کرده و دست به چنین کاری زده است و در این مدت به اندازه کافی تنبیه شده و آبرویش رفته است. حالا اگر آزاد شود می خواهد گذشته را جبران کند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=543421

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.