عشایر می توانند مملکت را به خودکفایی برسانند

  • کد خبر : 503872
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
عشایر می توانند مملکت را به خودکفایی برسانند

مسئول سازمان بسیج عشایر کشور گفت: اگر عشایری کمک کنند مملکت خود کفا می شود و در این راه باید قوانین سخت گیران را کنار بگذاریم و کمک کننده آنان بشیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ستاد کنگره ملی بزرگداشت  ۱۰ هزار شهید عشایر کشور، اختتامیه دور های آموزش گلیم بافی در سال رونق تولید را در ورامین برگزار کرد.

سردار نصرت الله سیف مسئول سازمان بسیج عشایر کشور در این مراسم اظهار داشت: نیرو های مسلح تلاش وتعصب دارند و پیشقدم کارهای سخت هستند.

وی گفت: عشایرها از کار کشاورزی سخت بگیری تا برداست، پرورش گاو و گوسفند، کاشت هندوانه و و غیره را انجام می دهند ودر این راه  تمام زنان عشایر همراه مردان هستتد  و با بافت قالی، گلیم، لباس و تمام وسایل زندگی بر عهده زنان است.

سردار سیف افزود: اگر عشایری کمک کنند مملکت خود کفا می شود و در این راه باید قوانین سخت گیران را کنار بگذاریم و کمک کننده آنان بشیم.

وی بیان کرد: در طول سال ۵۰۰ میلیون دلار صادرات عشایر کشور است که از این ۲۵۹ دلار  صادات صنایع دستی می باشدو

مسئول سازمان بسیج عشایر کشور تاکید کرد: باید داشته های خودمان را بکار گیریم تا خود کفادنی شویم، اما در این صورت منافع خیلی ها به هم می خورد.

وی تصریح کرد: اکر عشایر پای کار بیایند، ارز آوری عشایری را ۴ برابر است، اما نباید سنگ جلوب پایشن بندازیم و از طریق صنتایع دستی، لبنیات، گوشت و سبک زندگی را در کشور به کار گیریم، اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایر است.

سردار سیف گفت: ما بلای سر عشایر آوردیم که به جای تولید کننده مصرف کننده است، عشایر ۱۲۰۰ دام و ۱۰۰ هکتار مراتع دارد که با قوانین موجود نمی تواند حتی وام بگیرد.

وی با اشاره به نقش شهدا در عزت وسربلندی ایران اسلامی بیان کرد: امروزه امنیت،عزت واقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه مرهون رشادت ها وخون شهیدان والامقام است وباید یادوخاطره آن بزرگواران را گرامی داشت.

مسئول سازمان بسیج عشایر کشور تاکید کرد: در راه انقلاب  عشایر ۱۰ هزار شهید تقدیم کردند و عشایر همیشه پشت نظام ماندند، رزمندگان ما کاری کردن کارستان، آنان جان خود را فدا کردند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=503872

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.