روحانی:

عزاداری محرم امسال تعطیل نمی‌شود

  • کد خبر : 605889
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
عزاداری محرم امسال تعطیل نمی‌شود

رئیس جمهور گفت: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم ماه محرم مشخص شده است؛ بنابراین به آنهایی که می خواهند عزاداری برگزار نشود اجازه نمی دهیم مانع برگزاری مراسم عزاداری محرم شوند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسن روحانی در جلسه امروز هئیت دولت اظهار کرد: براساس گزارش بانک مرکزی، شرکت‌های صادر کننده طی ۱۰ روز گذشته، ۲ و نیم میلیارد دلار ارز را به بازار تزریق کرده‌اند.

وی افزود: دشمن در زمینه اقتصادی موفق نبود و نتوانست ما را زمین بزند البته مشکلاتی برای ما ایجاد کرد که باید دست به دست هم دهیم تا آنها را حل کنیم.

روحانی تاکید کرد: بخشی از این مشکلات قابل حل است، با نظارت دقیق از تولید تا مصرف نهایی، از سفارش تا ثبت سفارش تا تخصیص و تامین ارز و سفارش دادن به کشور مورد نظر و تا زمانی که کالا وارد بندر و ترخیص می‌شود و به انبارها می‌رسد. باید همچون سایه این روند را دنبال کنیم.

وی با اشاره به شایعه‌های مطرح شده در کشور گفت: مگر می شود جنگل و کوه و دریا را وقف کرد و یا بخشی از کشور را فروخت، درست کردن شایعات کار طبیعی دشمنان است اما عجیب این است که چطور گوش شنوا برای این شایعات بی اساس و بی ربط وجود دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید جلوی این شایعات و حرف های ناروا و بی اساس که متاسفانه برخی دوستان هم آن را نقل می کنند، گرفته شود، گفت: به شایعات دامن نزنیم و در مقابل آن بیاستیم ، رسانه ها و بویژه صدا و سیما هم باید آنقدر آگاهی مردم را بالا ببرند که گوش شنوایی برای این شایعات بی اساس وجود نداشته باشد.

وی افزود: اگر به این راحتی است که همه اقیانوس‌های عالم را وقف می کردیم! من از شایعه سازی تعجب نمی‌کنم عجیب وجود گوش شنواست.

روحانی با تاکید بر اینکه از این شایعه سازی ها و دروغ پردازی ها که کار طبیعی دشمنان است ناراحت نمی شویم، گفت: این عجیب این است که چطور گوش شنوایی برای این شایعات بی اساس و بی ربط وجود دارد و متاسفانه در اظهارنظرهای برخی از افراد آن را شاهدیم.

رئیس جمهور به خطر انداختن جان مسافران هواپیمای مسافربری ایران از سوی جنگنده های آمریکایی را در فضای کریدور بین المللی، تروریزم هوایی خواند و از سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی(ایکائو)، شورای امنیت سازمان ملل متحد و همه کشورها خواست با این اقدام تروریستی دولت آمریکا برخورد کنند.

وی با اشاره به برگزاری محرم هم گفت: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم ماه محرم مشخص شده است؛ به آنهایی که می خواهند عزاداری برگزار نشود اجازه نمی دهیم همانطور که به آنهایی که می‌خواهند از طریق عزاداری ، عزاداری را زیر سوال ببرند هم اجازه نمی‌دهیم.

روحانی تأکید کرد: عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) بیش از همه واجب شرعی را رعایت می‌کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=605889

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.