یادداشت/

عروج فخرِ فائزین و سرآمدِ دانشوران

  • کد خبر : 625872
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
عروج فخرِ فائزین و سرآمدِ دانشوران

در حریم عشق، نیک سیرتان را صلا می‌دهند و در ولیمه عشّاق، کبوتران مشتاق را مأوا عطا می‌کنند. شهید، واله‌ای است که از رخ اندیشه، نقاب برمی‌کشد و حقیقت را از پرده بیرون می‌افکند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در حریم عشق، نیک سیرتان را صلا می دهند و در ولیمه ی عشّاق، کبوتران مشتاق را مأوا عطا می کنند. شهید، واله ای است که از رخ اندیشه، نقاب برمی کشد و حقیقت را از پرده بیرون می افکند، و شهادت، شعله ای است که در خرمن پروانه می افتد، و تبسّمی است در قالب گریه ی شمع. خاک وجود شهید را از ازل با باده ی ولایت و وِداد، سرشته اند و دلِ دریایی اش را مهیّای عمارت و عمران ساخته اند. شهید، پروانه ی حضور مجلس انس است و شیدای شهادت.

«من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا اللّه علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم ینتظر و ما بدّلوا تبدیلا» (سوره ی مبارکه ی احزاب، آیه ی ۲۳)

از مؤمنین، کسانی هستند که صادقانه انتظار شهادت می کشند و شبان و روزانشان، ممزوج با حسرت و غبطه است. فراتر از آنان، کسانی هستند که شهادت، مشتاق آنهاست و باغ بهشت، شائق دیدارشان. سلام و درود حق بر حق پرستانی که در سیاهی و سپیدی، سبزی و سرخی، و بلا و سکون، به خال لب یار می اندیشند. آنان آزادگان دنیا و آخرتند و گلچین روزگار فقط دست به سوی آنها می یازد.

شهادت دانشمند دفاعی و هسته ای، شهید سرافراز، جناب آقای محسن فخری زاده، بار دیگر حقیقت ذات خبیث دشمنان صهیونیستی میهن عزیزمان را به جهانیان، نمایاند و ضایعه ای است جبران ناپذیر برای تمامی آزادگان جهان؛ «ثُلمه ٌ لا یسدّها شیء.»

هر بنایی که در سرای فنا بنگری، رو به ویرانی و خلل است مگر بنای محبّت، که اوج این بنای آسمان شکاف، شهادت در راه معشوق است. در این طریق، دل و جان اگر فدا شوند، باکی نیست. غایت، رضایت اوست. رجال صادقی در گذرگاه دنیا آمده و رفته اند و به عهد دیرین خود وفا نموده اند. مردان دیگری چشم به راه روز موعودند؛ روز شهادت، روز میثاق خون، روز رضا و تسلیم. دل به وصل یار بسته اند و گلبانگ ولایشان از ثری به ثریّا رسیده است. آیینشان سودای عِذار یار است و نشاط دلِ محزونشان، ذکر دلدار.

آن زمان که پیکرِ تمامتِ ایثار، حضرت سالار شهیدان علیه السّلام بر زمین تفتیده ی نینوا افتاد، از جوشش و غلیان خون منزّهش، هزاران هور برخاست و کهکشانِ ستاره های سرخ وفا در فضای بی کرانه ی تاریخ، ممتد شد تا به خاک پاک ایران رسید و قمرهای گلپوش خونرنگ را به ضیافت وصل کشانید. شهادت، فصل وصل سالکان و موسم تبسّم دلخستگان، در آن هنگامه که آغوش می گشاید، کسی را یارای در برگرفتنش نیست جز پاکباخته ی معشوق لامکان.

گوارا باد بر این شهید کریم و کوشا، شهادت در راه رضایت کردگار.

همان گونه که مقام معظّم رهبری فرمودند، بر همگان است که کرامت و کوشایی حناب فخری زاده، فخر فائزین عرصه ی علم و اقتدار و سرآمد دانشوران را سرلوحه ی زندگی قرار دهند و کارگزاران نظام اسلامی، در اندیشه ی انتقام سخت و سدید، از مزدورانی باشند که این فاجعه ی تأسف بار را برای ملّت معظّم ایران اسلامی، رقم زدند. «انّا مِنَ المجرمین منتقمون» (سوره ی مبارکه ی سجده، آیه ی ۲۲)

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=625872
  • نویسنده : سیّد مسعود علوی

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.