عربستان در باتلاق یمن گیر کرده است

  • کد خبر : 512307
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
عربستان در باتلاق یمن گیر کرده است

امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عید سعید قربان با اشاره به اهمیت دهه ولایت و سرمایه گذاری برای عید سعید غدیر گفت: تا می توانید برای عید غدیر حتی با نصب پرچم سبز بر در خانه و محل کار شادی شیعیان را نشان دهید چراکه نصرت از آن خداست و امروز می بینیم که عربستان در باتلاق یمن گیر کرده و شکست مفتضحانه خورده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ صبح امروز نماز عیدسعید قربان، عید طاعت و بندگی و روز پیروزی وظیفه بر غریضه و روز ترجیح رای و نظر خدا بر رای و نظر خود و هوای نفس با حضور باشکوه مردم شهرستان قدس در مصلی بزرگ شهر قدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ، امام جمعه شهر قدس در خطبه‌های نماز عید سعید قربان اظهار داشت: یکی از نمادهای تقوا در حج و به ویژه در عید قربان، قربانی کردن است. قربانی کردن دارای فلسفه و اهداف متفاوتی است. در روز عید قربان خون قربانی ریخته می‌شود اگر قربانی کردن برای رضای خدا باشد با ریخته شدن اولین قطره خون قربانی تمام گناهان آمرزیده می‌شود و حج یعنی دعا کردن در عید قربان و در نماز عید قربان از خداوند درخواست داریم بهترین‌هایی که به بندگان صالح عطا کرده‌ای به ما نیز عطا کند.

 

تعظیم شعائر الهی

وی گفت: یکی از اهداف قربانی کردن در عید سعید قربان این است که اگرچه انسان به ظاهر حیوانی را قربانی می‌کند اما در واقع روح حیوانی و نفس اماره و هوای نفس خود را قربانی کرده است. قربانی کردن نماد تقوا و پیروزی وظیفه انسانی برای خدا در مقابل غرائض نفسانی است. خدای متعال روز عید را برای شادی انسان ها قرار داده و قربانی کردن و توزیع گوشت قربانی میان فقرا نیز موجب شادمانی نیازمندان می‌شود. قران کریم در این باره اشاره می‌کند که هم خود از گوشت قربانی بخورید و هم به فقیر قانع و فقیر نیازمند بدهید.

حجت‌الاسلام و المسلمین جوکار ادامه داد: نشانه تقوای دل تعظیم شعائر الهی است. روز عید قربان آغاز دهه ولایت است، اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین عید مسلمانان عید ولایت و عید سعید غدیرخم است و تا می‌توانیم برای عید سعید غدیر سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم و هرکس بر درب منزل و محل کار خود و معابر پرچم سبزی نمادی از شادی شیعیان و پیروان اهل بیت نصب کند و این عید سعید را بزرگ بداریم.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در کنگره عظیم حج خاطرنشان کرد: منظور از آئین برائت که به معنای بیزاری از مشرکین و بی‌رحمی‌ها و زشتی‌هاست از برکات حج است. برائت از مشرکین یعنی دوری از جبهه شرک و کفر مستکبران و برائت از مظلوم کشی و جنگ افروزی. با توجه به این‌که جبهه استکبار بیش از هر زمان دیگری به سرکردگی آمریکای جنایتکار به‌دنبال جنگ افروزی در منطقه است و با تجهیز سلاح به کشورهای به ظاهر مسلمان به‌دنبال تفرقه میان مسلمانان و جنگ و خونروزی میان آنهاست، با حمایت عربستان سعودی و امارات جنگ علیه مسلمانان یمن را شروع کرده و تا کنون ۸۵ هزار کودک را کشته و بیش از ۶۰ هزار غیرنظامی را به شهادت رسانده‌اند و این طرح بسیار شوم معامله قرن را رقم می‌زنند.

 

معامله قرن محکوم به شکست است / باتلاق یمن برای مستکبران

امام جمعه شهر قدس با تاکید بر سخنان رهبر انقلاب بیان داشت: پدیده شوم معامله قرن محکوم به شکست است همانطور که حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه پیروز شد و القاعده و داعش نابود شدند، این ها پیش بینی های رهبر معظم انقلاب است که محقق شد و امروز نیز می بینیم که عربستان در باتلاق یمن گیرکرده است و شکست مفتضحانه خورده است. وعده‌های رهبر معظم انقلاب برگرفته از وعده‌های تخلف ناپذیر خداوند است و امروز هم معامله‌ای که برای فلسطین صورت می‌گیرد شکست خواهد خورد. فلسطین اصلی ترین مسئله جهان اسلام است و در اوج تضعیفی که دشمن در امت اسلامی ایجاد می‌کند، تنها جمهوری اسلامی ایران است که ندای وحدت سر می‌دهد و پرچم امیدواری و وعده به فتح و نصرت و پیروزی را در جهان بلند کرده و قطعاً و یقیناً این پیروزی محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: علائم شکست امریکا در منطقه واضح است. باتلاق یمن یکی از این مصادیق است. سقوط هواپیمای بدون سرنشین و جاسوسی امریکایی توسط نیروهای غیور ایرانی نشان از ناتوانی امریکاست. سقوط بدون دلیل هواپیمای امریکایی در کشور عراق که حامل تعدادی موشک بود نشانه فتح و نصرت الهی و ضعف و اضمحلال امریکای مستکبر است و قطعا اعراب هم به این نتیجه خواهند رسید. آمریکایی که در منطقه از خود نمی‌تواند دفاع کند چگونه می‌تواند از آن‌ها دفاع کند؟

حجت‌الاسلام جوکار با اشاره به غرب گرایان کشور تصریح کرد: غرب گرایان کشور بدانند امریکایی که امروز در دفاع از خود درمانده است چرا عده‌ای دل به امریکا بسته‌اند؟ ، آن‌ها باید متوجه باشند و آگاه شوند که تنها تدبیر کننده عالم خداوند است و تمام کمک خواهی ما باید از پرودگار توانا باشد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=512307

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.