عراق ۳.۶۹۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد

  • کد خبر : 608172
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
عراق ۳.۶۹۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد

شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، اعلام کرد این کشور ۳.۶۹۷ میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه جولای تولید کرده که تقریباً برابر با ۳.۶۹۸ میلیون بشکه در روز تولید شده در ماه ژوئن بوده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، اعلام کرد این کشور ۳.۶۹۷ میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه جولای تولید کرده که تقریباً برابر با ۳.۶۹۸ میلیون بشکه در روز تولید شده در ماه ژوئن بوده است.

تولید نفت عراق در ماه جولای با احتساب تولید نفت منطقه نیمه خودمختار کردستان، نسبت به ماه ژوئن ثابت ماند. به این ترتیب، این کشور نتوانست به هدف خود در تعهد به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس برسد و تولید مازاد خود را در ماه‌های مه و ژوئن جبران کند.

شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، اعلام کرد دومین تولید کننده نفت اوپک ۳.۶۹۷ میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه جولای تولید کرده که تقریباً برابر با ۳.۶۹۸ میلیون بشکه در روز تولید شده در ماه ژوئن بوده است. عراق باید طبق قرارداد کاهش تولید ۳.۵۹۲ میلیون بشکه در روز در جولای تولید می‌کرد.

صادرات نفت عراق که صادرات از منطقه کردستان را هم در بر می گیرد، ۰.۷۵ درصد کاهش یافت و به ۳.۱۹۴ میلیون بشکه در روز رسید. این رقم در ماه ژوئن برابر با ۳.۲۱۸ میلیون بشکه در روز بود.

عراق حدود ۷۰ هزار بشکه در روز بیش از ماه قبل نفت تولید کرده ولی تعهد ۸۳ درصدی آن به قرارداد کاهش تولید بسیار بهتر از عملکرد آن در ماه مه با ۴۴ درصد تعهد بوده است.

عراق قول داده بود مازاد تولید خود در ماه‌های مه تا جولای را با کاهش ۴۰۰ هزار بشکه دیگر در روز در ماه های اوت و سپتامبر جبران کند. سهم تولید نفت عراق در ماه اوت برابر با ۳.۸۰۴ میلیون بشکه در روز است. این رقم، کاهش تولید داوطلبانه این کشور را در بر نمی گیرد. در واقع عراق باید در ماه های اوت و سپتامبر ۳.۴۰۴ میلیون بشکه در روز تولید داشته باشد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608172

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.