«عدم توجه به جلو» علت وقوع ۴۵ درصد از تصادفات در تهران

  • کد خبر : 615106
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
«عدم توجه به جلو» علت وقوع ۴۵ درصد از تصادفات در تهران
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: ۴۵ درصد از تصادفات به علت عدم توجه به جلو و‌ رعایت نکردن فاصله طولی مجاز بین خودروها رخ می‌دهد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ‌تهران بزرگ از نگرانی پلیس در خصوص عدم رعایت فاصله طولی بین خودروها و آمار بالای تصادفات در این مورد خبر داد. /تصادفات در تهران

سرهنگ علی همه خانی رعایت فاصله حین رانندگی را مهم برشمرد و گفت: اگر در رانندگی ‌فاصله ‌خودرو با خودروی جلویی حفظ نشود می‌تواند موجب خسارت و جرح و فوت شده و یک عمر پشیمانی را بدنبال داشته باشد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب تصریح کرد:‌حدود‌ ۴۵ درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است.

وی گفت: خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات و‌ صحبت با تلفن همراه در رانندگی از جمله مواردی است که تمرکز راننده را در حین رانندگی بهم می‌زند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان درخواست کرد: ‌در هنگام رانندگی از گوشی تلفن همراه و فضای‌ مجازی استفاده ‌نکنند چرا که یکی از مواردی که می تواند فاصله خودرو‌ با خودوری جلویی را کم کند حواس پرتی است.

بیشتر بخوانید:

جان باختن دختر جوان در سانحه رانندگی

دستگیری سارقان سرقت‌های سریالی در شمال تهران

منبع: جام جم 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615106

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.