فروزنده در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران انزوای آمریکا را در پی دارد

  • کد خبر : 619921
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران انزوای آمریکا را در پی دارد

معاون اسبق رئیس‌جمهور در دولت دهم گفت: عدم موفقیت آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های تسلیحانی ایران زمینه انزوای بیش از پیش این کشور را فراهم کرده است.

لطف‌الله فروزنده، معاون اسبق رئیس جمهور در دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: آمریکا بسیار تلاش کرد تا یک اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند، اما در این مسیر موفق نشد.

وی افزود: عدم موفقیت آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های تسلیحانی جمهوری اسلامی ایران، موفقیتی بزرگ برای سیاست خارجی نظام محسوب می‌شود؛ لذا عدم موفقیت آمریکا در بازگرداندن تحریم‌ها زمینه انزوای بیش از پیش این کشور را فراهم کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس یادآور شد: امروز ملت‌های جهان اعتماد بیشتری به گفتمان انقلاب اسلامی پیدا کرده‌اند و هر روز بر دامنه این اعتماد افزوده خواهد شد.

فروزنده با بیان اینکه اگر روحیه مقاومت ادامه داشته باشد، قطعاً آمریکا را در سایر میدان‌ها شکست خواهیم داد، گفت: البته آمریکا هیچ‌گاه دست از خباثت خود بر نمی‌دارد، اما به هر حال نتوانسته اجماع جهانی علیه ایران به وجود آورد.

بیشتر بخوانید:

وی بیان کرد: پایان تحریم‌های تسلیحاتی می‌تواند آورده بسیاری برای کشورمان داشته باشد؛ زیرا از این به بعد هم تسلیحات متعارف نظامی و مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد و هم اینکه جبهه مقاومت بیش از پیش تقویت خواهد شد.

معاون اسبق رئیس‌جمهور در دولت دهم گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی به خودکفایی لازم رسیده و پایان تحریم‌های تسلیحاتی می‌تواند مکمل و شروع خودکفایی در سایر حوزه متعارف نظامی شود.

فروزنده تأکید کرد: آمریکا بعد از اینکه در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی کشورمان موفق نشد، بر سایر کشورها فشار می‌آورد تا از ما تسلیحات خریداری نکنند یا اینکه به ما تسلیحات نفروشند، اما این روند ادامه‌دار نخواهد بود؛ زیرا طبق قوانین بین‌الملل می‌توانیم تسلیحات خود را به فروش برسانیم و از طریق مذاکرات و دیپلماسی در این مسیر موفق خواهیم شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=619921

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.