وضعیت بازگشایی مدارس و زمان برگزاری کنکور در سال ۹۹

  • کد خبر : 569842
  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
وضعیت بازگشایی مدارس و زمان برگزاری کنکور در سال ۹۹

مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تاخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، عبدالرسول عمادی در این باره افزود:اولین سناریو، تشکیل کلاس ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

 

عبدالرسول عمادی

عبدالرسول عمادی

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود گفت:سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون ها با تاخیر برنامه ریزی می شوند و پیشنهاد می شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.

وی افزود:اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود. البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه ها باشد گفت:حتی اگر بعد از عید کلاس ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

عمادی ادامه داد:این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی درباره نقش معلمان در این ایام گفت:برنامه ای که طراحی شد و توسط مدیران مدارس مراقبت می شود این است که ارتباط معلم و دانش آموز از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برقرار باشد. تا جایی که در استان ها رصد شده این ارتباط برقرار است و طوری نبوده که معلمان اقدامی نکرده باشند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود:مدیران مدارس و ملعمان اهمیت این موضوع را بسیار سریع درک کردند و این ایام را، تعطیلی مطلق تلقی نکردند.

عمادی در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره حقوق معلمان غیردولتی، حق التدریس، مستخدمین مدارس، خرید خدماتی ها و … گفت:تعطیلات اضطراری بوده است. ضمن اینکه همکاران ما کار غیرحضوری انجام داده اند و چون تعطیلات ناخواسته بوده و هیچ کس خواهان آن نبوده بنابراین حق الزحمه معلمان و این گروه ها کامل پرداخت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=569842

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.