عاشورا، تجلی میثاق با اباعبدالله (ع) است

  • کد خبر : 521576
  • 10 سپتامبر 2019 - 17:26
عاشورا، تجلی میثاق با اباعبدالله (ع) است

تمام کوچه و محله شهرستان قدس مملو از عاشقان آل الله شده و همه عزادارن سید الشهدا علیه السلام با برگزاری آئین عزاداری تجدید میثاق با اباعبدالله حسین علیه السلام می کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ سراسر کشور در عاشورای حسینی به یاد سید و سالار شهیدان غرق در سوگ و ماتم شده و آئین‌های عزاداری با جلوه وصف ناپذیر همراه با سینه‌زنی، مرثیه سرایی و نوحه خوانی برگزار می‌شود.

هر کوچه و محله در شهرستان قدس از هر طرف مملو از عاشقان آل‌الله است و همه عزاداران از مساجد، تکیه‌ها، هیئت‌ها، موکب‌ها آمده‌اند تا این اندوه بزرگ را به ساحت مقدس امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف تسلیت بگویند. هرکس به نوعی ارادت خود را به این خاندان بزرگ ابراز می‌کند. نصب پرچم‌های سیاه و سرخ و سبز و برپایی ایستگاه‌های صلواتی نشان از اتحاد مردم در عزاداری امام حسین علیه‌السلام دارد.

روز عاشورا، تجلی میثاق مردم با اباعبدالله حسین علیه‌السلام است و تمام نقاط شهرقدس در این روز فضای معنوی به خود گرفته و هر سال با برگزاری پرشور و گسترده آئین عزاداری سالار شهیدان، قیام حق علیه باطل پویاتر می‌شود و این نشان می‌دهد که عشق به حسین علیه‌السلام زمان، مکان، زن و مرد، پیر و جوان نمی‌شناسد.

 

تصاویر تجلی میثاق در عاشورا

شهرستان قدس یکی از شهرستانهای استان تهران است و در غرب شهر تهران و همسایگی استان البرز قرار دارد.

مرکزیت شهرستان قدس، در ابتدا روستایی با نام قلعه حسن خان از بخش کن بود که در اوایل انقلاب با نام شهرک حسن خان به شهرستان شهریار سپرده شد. نام آن به شهرک قدس تغییر پیدا کرد و بعدها با اضافه شدن چند روستا و دهکده و تصویب نخست‌وزیر وقت به شهرقدس تبدیل شد. دراردیبهشت ۱۳۸۸ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان قدس به مرکزیت شهر قدس که با ساختار تقسیماتی بخش مرکزی شامل دهستان‌های هفت جوی و دانش با درجه تراکمی زیاد، در غرب شهر تهران و کیلومتر ۲۰بزرگراه فتح و مجاورت استان البرز و راه‌آهن تهران ـ تبریز قرار گرفته‌است موافقت کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521576

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.