اسدی در گفت‌وگو با «تهران نیوز» مطرح کرد:

ظرفیت بیمارستان شهدای پاکدشت تکمیل شده است / افزایش جدی بیماران کرونا

  • کد خبر : 599867
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
ظرفیت بیمارستان شهدای پاکدشت تکمیل شده است / افزایش جدی بیماران کرونا
متخصص بیماری عفونی بیمارستان شهدای پاکدشت گفت: بازگشت و افزایش ویروس کرونا در بیمارستان شهدای پاکدشت و توجه نکردن به مسائل بهداشتی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی موجب جان باختن ۹۱ نفر بر اثر بیماری کووید۱۹ در این شهر شده است.

اسدی، متخصص بیماری عفونی بیمارستان شهدای پاکدشت در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: تعداد بیماران کرونایی در این بیمارستان افزایش یافته به صورتی که تمام بخش‌های بیمارستان و آی‌سی‌یو ظرفیتشان تکمیل شده است.

وی گفت: در ماه‌های اخیر شمار مبتلایان به کرونا که در بیمارستان شهدای پاکدشت بستره شده به ۴۵۰ نفر رسیده که متاسفانه ۹۱ نفر از آن‌ها فوت کرده‌اند.

متخصص بیماری عفونی بیمارستان شهدای پاکدشت عنوان کرد: شدت بیماری کرونا افزایش یافته و این بیماری کاملا ناشناخته است پیر و جوان نمی‌شناسد و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی تمام افراد را درگیر می‌کند.

تصور عدم ابتلای کودکان به کرونا غلط است

وی افزود: حتی جوان‌هایی در بیمارستان بستری هستند که با کپسول اکسیژن و مصرف دارو میزان اکسیژن خون آن‌ها به ۸۸ درصد رسیده است و ظرفیت تمام تخت‌های بیمارستان تکمیل شده است بنابراین تفکری با عنوان کودکان و جوان‌ها به کرونا مبتلا نمی‌شوند کاملاً نادرست است.

متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان شهدای پاکدشت تصریح کرد: بیماران بستری در این بیمارستان بیشتر با علائمی مانند سردرد و سرگیجه، سرفه، تنگی نفس، دل پیچه، احساس بدن درد مراجعه کرده و نتیجه ابتلای آن‌ها به بیماری کرونا مثبت اعلام شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=599867

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.