طرح پیشگیری خانه به خانه در نسیم شهر اجرا می شود

  • کد خبر : 439026
  • ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
طرح پیشگیری خانه به خانه در نسیم شهر اجرا می شود

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی نسیم شهر گفت: به جهت جلوگیری از سوانح گازگرفتگی و مرگ خاموش شهروندان، طرح پیشگیری خانه به خانه به صورت رایگان در نسیم شهر اجرایی می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نادر هنرمند با بیان اینکه طرح پیشگیری خانه به خانه در نسیم شهر اجرا می شود، اظهار داشت: هر ساله با شروع برودت و سرمای هوا و به علت نقص فنی وسایل گرمایشی یا مسدود بودن مسیر خروج گازهای زائد ناشی سوخت و ورود گازهای سمی ناشی از سوخت تعداد بالایی از هموطنان ما به دلیل استنشاق و تنفس جان خود را از دست می دهند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی نسیم شهر در رابطه با وضعیت گازگرفتگی‌ها در طول سال جاری، تصریح کرد: برابر اعلام مرکز اورژانس کشور، متاسفانه در سه ماهه اخیر تعداد ۱۰۸ نفر از هموطنان ما بر اثر مسمومیت با گاز طبیعی جان خود را از دست داده‌اند.

هنرمند در ادامه با بیان اینکه شهروندان نسیم شهری باید نکات ایمنی را رعایت کنند، بیان داشت: از شهروندان می خواهم توصیه‌های ایمنی کارشناسان را جدی بگیرند و با سرویس‌های دوره ‌ای توسط تعمیرکاران مجاز، سلامت خود و خانواده‌شان را تضمین کنند.

وی همچنین به برخی از نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی اشاره کرد و گفت: شعله آبی، داغ بودن لوله‌های بخاری و نصب صحیح اتصالات آن‌ها را به همراه بست مربوطه و کنترل دوره‌ای، عامل اصلی دوری از خطر و کنترل قاتل نامریی است که باتوجه به فعالیت‌های خوب فرهنگی و تبلیغات محیطی شاهد کاهش چشمگیر سوانح در این حوزه بوده‌ایم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی نسیم شهر در پایان با توجه به مرگ دو نفر در نسیم شهر و حومه به دلیل گازگرفتگی، خاطرنشان کرد: امید است با ارائه طرح پیشگیری خانه به خانه به صورت رایگان دیگر حادثه‌ای از این بابدر سطح شهر نداشته نباشیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=439026

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.