طرح آموزشی نکات ایمنی به دانش آموزان گلستانی در حال اجرا است

  • کد خبر : 533692
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۴۵
طرح آموزشی نکات ایمنی به دانش آموزان گلستانی در حال اجرا است

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر گلستان گفت: در راستای پیشگیری از حریق و حوادث و نحوه استفاده استاندارد از تجهیزات گرماساز، طرح آموزشی به دانش آموزان گلستانی داده می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمد سلگی رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر گلستان در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و اجرای طرح آموزشی نکات ایمنی به دانش آموزان گلستانی، بیان داشت: آموزش جامع از نکات ایمنی و اصول پیشگیری از حریق در دستور کار سازمان آتش‌نشانی قرار دارد.

وی در ادامه با تاکید بر جزئیات اجرای طرح آموزشی مذکور در شهرگلستان، تبیین کرد: آموزش اصول پیشگیری از حریق و حوادث و نحوه استفاده ایمن و استاندارد از تجهیزات گرماساز در مقاطع مختلف تحصیلی مدارس سطح شهر درحال اجرا می باشد.

سلگی با بیان اهمیت اجرای این طرح آموزشی در بین دانش آموزان، اظهار داشت: آشنایی آنان با ادوات آتش‌نشانی و آگاهی از نحوه مقابله با حریق از جمله برنامه‌های مهم و اصلی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلستان می باشد تا زمینه‌های رشد و آگاهی بین شهروندان و دانش آموزان گسترش یافته و از وقوع حوادث و گسترش خسارات ناشی از حریق جلوگیری شود.

وی درپایان باتوجه به اینکه دانش آموزان بهترین قشر برای انتقال آموزش‌های ایمنی و فرهنگی به سایر اعضای خانواده و دوستان خود می باشند، افزود: در مدارسی که این آموزش‌ها برای دانش آموزان ارائه نشده است، مدیران این مدارس می توانند با ارائه درخواست به سازمان، آموزش‌های تخصصی را بر حسب نیاز مطالبه کنند تا این دوره‌های آموزشی برای دانش آموزان مدارس برگزار شود.

درپایان لازم به ذکرد است در جهت افزایش سطح ایمنی شهروندان و پیشگیری از حوادث، کارشناسان واحد آموزش و پیشگیری آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، به آموزش دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و متوسطه در محل مدارس اقدام می کنند که به اذعان سلگی فراگیری آموزش‌ها و مباحث ایمنی از ابتدای کودکی موجب می شود که فرزندان از بروز خطرات جلوگیری کنند یا در موقع بروز خطرات احتمالی استفاده بسیار مفیدی از این آموزش‌ها داشته باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533692

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.