طباطبایی سرپرست شهرداری پیشوا شد

  • کد خبر : 524061
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
طباطبایی سرپرست شهرداری پیشوا شد

سید عباس طباطبایی با انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر پیشوا به‌عنوان سرپرست شهرداری این شهر منصوب شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ سید عباس طباطبایی با حضور اعضای شورای شهر و معاونان و کارکنان شهرداری پیشوا ، به عنوان سرپرست شهرداری پیشوا معرفی شد.

رئیس شواری شهر پیشوا گفت: بر اساس مصوبه ای که در تاریخ یازدهم شهریور امسال در جلسه ی شورای شهر پیشوا داشتیم، اعضای شورای شهر برای بحث سکونت شهردار تصمیم گرفتند و رای به عدم احراز سکونت شهردار دادند و به جهت اینکه از تاریخ مصوبه دو هفته گذشته است و قابل اجرا است،باید سرپرست شهرداری را معرفی می کردیم تا بتواند مسئولیت شهرداری و کار شهردار را جهت خدمات رسانی به مردم شریف شهر پیشوا انجام دهند.

احمد قمی افزود: جلسه معارفه سرپرست شهرداری پیشوا امروز با حضور اعضای شورای شهر، پرسنل شهرداری و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس شهرداری برگزار شد که در این جلسه سید عباس طباطبائی به عنوان سرپرست شهرداری پیشوا معرفی شد.

 

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

علاوه بر این پیشوا شهری است گلخانه‌ای، که بیش از یک‌هشتم گلخانه‌های ایران را در خود جای داده‌است و یکی از قطب‌های تولید گل و گیاهان دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524061

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.