«تولید علم» و «تجاری‌سازی دانش» یعنی مبارزه با آمریکا / ضرورت رسیدگی به آسیب‌دیدگان حوادث اخیر

  • کد خبر : 544864
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
«تولید علم» و «تجاری‌سازی دانش» یعنی مبارزه با آمریکا / ضرورت رسیدگی به آسیب‌دیدگان حوادث اخیر

نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه استان تهران اقامه شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی ، ضمن اشاره به مسائل روز بر موضوعاتی همچون ضرورت رسیدگی به آسیب‌دیدگان حوادث اخیر ، «تولید علم» و «تجاری‌سازی دانش» ، معیارهای نامزدهای اصلح مجلس شورای اسلامی و … تاکید کردند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود سرخط خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه با هم می‌خوانیم.

مشروح خطبه‌های نماز جمعه سراسر استان تهران:

خطبه های نماز جمعه تهران

امام جمعه موقت تهران: انتخابات مجلس را میدان رقابت برای خدمت به مردم بدانید

تهران نیوز پایتخت خبری ایران

امام جمعه شهرری: با اشرار حوادث ۹۸ باید قاطعانه برخورد شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی شاهچراغی با اشاره به آشوب ۹۸ اظهار داشت: به فضل الهی و مدیریت و تدبیر رهبر معظم انقلاب حوادث ۹۸ ظرف مدت ۴۸ ساعت جمع و بخش زیادی از توطئه‌گران و اشرار توسط نیروهای نظامی و امنیتی شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت: امروز نیز باید همان برخوردی که در دهه ۶۰ با منافقین داشتیم، با این اشرار داشته باشیم و مراقب تحرکات و رفتارهای آن‌ها باشیم.

امام جمعه شهرری با بیان این‌که امروز بعد از ۴۰ سال باید مراقبت کنیم کسی با تبلیغات و وعده‌های پوشالی کلاه سر مردم نگذارند، عنوان کرد: ما امروز بیش از تبلیغات انتخاباتی نیاز به آموزش انتخاباتی داریم.

وی افزود: در انتخابات به‌عنوان مسئولیت شرعی و هم برای آبادی کشورمان، هوشمندانه و با بصیرت عمل کنیم و نباید آسیب‌های گذشته بعد از ۴۰ سال تکرار شود.

امام جمعه قرچک
امام جمعه قرچک: مجلس وظیفه اصلی‌اش نظارت است / مجلس محل کسب منافع و معامله و مماشات نیست

حجت‌الاسلام حجت‌اله اسماعیلی در خطبه‌های نماز دشمن شکن جمعه قرچک اظهار داشت: برای ادامه مذاکره، بعضی‌ها می‌گویند تحریم‌ها را بردارد باز مذاکره می‌کنیم، باج‌ها دادید و مذاکره کردید، کشور را تعطیل کردید و مذاکره کردید، علم و دانش ما را نابود کردید و مذاکره کردید، چه شد؟

وی گفت: این همه رهبر معظم انقلاب به نگاه به ظرفیت‌های داخلی توصیه می‌کنند، این همه مصیبت برای ما تراشیدید باز هم بی‌حرکت منتظر بیرون هستید؟

امام جمعه قرچک افزود: ما مشکلات فراوانی داریم، خیلی از مشکلات بخاطر ضعف مجلس بوده است، مجلس وظیفه اصلی‌اش نظارت است، اما همه با دولت و مسئولان پسر خاله بودند، مجلس محل کسب توشه آخرت و خدمت مخلصانه است. محل کسب منافع و معامله و مماشات نیست.

وی بیان داشت: ما نمایندگان را بر اساس شاخص‌های اصلی بر محور و میزانی رهبر معظم انقلاب فرمودند انتخاب می‌کنیم. مقبولیت، ولایت مداری، موفقیت، شجاعت، عقلانیت، بصیرت، سلامت، مسلط بودن بر اوضاع سیاسیت‌های داخلی و خارجی، تقوای سیاسی، اجتماعی و … از جمله مولفه‌های یک نماینده اصلح است.

حجت‌الاسلام اسماعیلی تصریح کرد: آمدن وزیر بهداشت و بازدید از بیمارستان شهید ستاری به ظاهر خوب است، اما اگر هدفش تجهیز بیمارستان باشد ممنونیم، منطقه ما یک میلیون جمعیت دارد، سه بیمارستان معمولی بدون تجهیزات و متخصصان کارآمد و دستگاه‌های مورد نیاز مردم است.

افزایش نرخ بنزین

امام جمعه دماوند: هوشیاری در برابر نفوذ دشمن به دانشگاه‌ها ضروری است

امام جمعه دماوند با بیان این‌که سعادت مملکت به دست دانشجویان و دانش آموزان است، گفت: باید مراقب باشیم دشمن در دانشگاه نفوذ پیدا نکند زیرا اگر دانشگاه فاسد شود کل مملکت فاسد می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته دماوند پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به دهم ربیع‌الثانی سالروز وفات حضرت معصومه سلام‌الله علیها اظهار داشت: هجرت حضرت معصومه(س) از مدینه به قم تمدن ساز بود و وجود ایشان قم را به مرکز تولید فرهنگ اسلام ناب تبدیل کرد.

وی گفت: بر اساس برخی روایات شهر قم مانند کوفه کانون استقرار ولایت امیرالمومنین و پایتخت حکومت علوی و محل حکومت امام زمان پس از ظهور و مرکز نشر علم و فضل و تربیت عالمان دین و یاران امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف است.

امام جمعه دماوند با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو عنوان کرد: این روز، روز کشتار دانشجویان معترض به حضور آمریکائیان در دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۲ است.

کلید سعادت کشور به دست استاد، دانشجو، معلم و دانش آموز است

فتاح دماوندی تاکید کرد:‌ باید مراقب باش تا دشمن در دانشگاه نفوذ پیدا نکند که اگر دانشگاه فاسد شود، کل کشور فاسد می شود زیرا کلید سعادت مملکت به شرط درست عمل کردن به دست استاد، دانشجو، معلم و دانش آموز است.

وی با بیان اینکه ۱۶ آذر یادآور جنبش دانشجویی ضد استکباری، ضد سلطه، ضد استبداد و عدالتخواهی است افزود: برخی روباه صفتان قصد دارند تا ماهیت جنبش دانشجویی را در ایران عوض کرده و دانشجویان ما را افرادی را غرب گرا و وابسته نشان دهند.

امام جمعه شهرستان دماوند عنوان کرد: تمام تلاش دو رهبر ایران امام خمینی و امام خامنه ای رها کردن کشور از بند وابستگی و مستقل کردن ایران است و یکی از مراکز مهم کاهش وابستگی کشور به بیگانگان دانشگاه و مراکز علمی است.

فتاح دماوندی با بیان اینکه ما در چهل سال گذشته دشمن خود را شناخته ایم، گفت: در شش سال گذشته دشمن شناس تر شده ایم؛ در مساله برجام خسارت های زیادی دیده ایم اما ما به تعهد خود عمل کردیم و آن به تعهد خود عمل نکردند.
وی با بیان اینکه این یعنی خسارت محض، اضافه کرد: خسارت های برجام که مثل پتکی برسرما فرود آمد تنها به این دلیل بود که دشمن را دوست فرض کرده و به آن اعتماد کردیم.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: امروز کسانی که هرگونه توافق را بهتر از عدم توافق می دانستند باید به مردم پاسخ دهند زیرا عجله در توافق باعث غفلت از جزئیات و در نتیجه نفوذ دشمن در عهدنامه ها می شود.

فتاح دماوندی اضافه کرد: مقاومت هیچ تضادی با همکاری ندارد اگر در سیاست خارجی سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را رعایت می کردید مقاومت فعال دست شما را بالا می برد.

وی افزود: آقای عراقچی حرف خنده داری زدند که اروپاییان باید از خودگذشتگی بیشتری نشان دهند، مثل اینکه اروپاییان را با بسیجیان در عملیات های والفجر و فتح المبین مقایسه می کنند.

امام جمعه شهرستان دماوند قدردانی از رئیس جمهور فرانسه را کاری اشتباه خواهند، گفت: سگ زرد برادر شغال است؛ فرانسه صدام را به سلاح شیمیایی تجهیز کرد و پس از سال ها به گروهک تروریستی منافقین پناه داد و در برجام خسارات زیادی به ما وارد کرد.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تجزیه کشورها و استعمار آن هاست، تصریح کرد: ما و تمام کشورهای مسلمان باید بیدار باشیم و بدانیم تبعیت از ولایت و مرجعیت راه نجات ماست.

وی تاکید کرد:‌ وحدت و بکپارچگی کشورهای اسلامی خاری در چشم دشمنان استعمارگر و مستکبر است.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به پیش رو داشتن انتخابات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ایران امروز بیشتر از گذشته نیازمند انسجام ملی و تبعیت از رهبری هستیم.

فتاح دماوندی خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف سلیقه باید بدانیم همه ما ایرانی بوده و در یک کشتی حرکت می کنیم و اگر گروهی قصد ضربه زدن به گروه های دیگر با دارد باید بداند نتیجه ضربه زدن به نظام خود شد.

مسئولین از شعار دادن وعده هایشان خارج شوند و گره از کار مردم باز کنند

امام جمعه موقت شهرقدس: مسئولان از شعار و وعده دادن خارج شوند / گره از کار مردم باز کنید

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس گفت: مسئولین به شکرانه خلق حماسه مردمی باید کمر همت ببندند، از شعاردادن وعده هایشان خارج شوند و گره از کار مردم بگشایند و به مردم خدمت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موحد، خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا لباس مستحکمی است که انسان را از گناه حفظ میکند و موجب جلب رحمت خداوند می‌شود و انسان را به‌سوی نور حرکت میدهد. تقوا کلیدی است که انسان را از غوطه ور شدن در ظلمت نجات می‌دهد.

وی افزود: اگر آحاد جامعه گرفتار تاریکی میشوند به این دلیل است که از مسیر تقوا خارج شده اند و حلال و حرام را مراعات نمیکنند. انسان متقی خدامحور است.

وی با اشاره به فتنه آبان ماه بیان داشت: آنچه که کشور را از این فتنه و خطر بزرگ نجات داد، تقوایی است که در وجود و عمل رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که توانست سناریو عظیم فتنه جهانی را خنثی کند. هیچ ملتی به سعادت نمی رسد مگر این که ملبس به لباس تقوا باشد. مسئولین توجه داشته باشند که نباید جلسات را در وقت نماز برگزار کنند و بندگی خدا را در مقدمه امور بدانند.

حجت الاسلام والمسلمین موحد با اشاره به روز دانشجو گفت: ۴ ماه پس از کودتای ننگین ۲۷ مرداد، و شهادت دانشجویان خروش دانشجویان آغاز شد. آمریکا خوی گرگ و درندگی دارد و به دنبال غارتگری در کشورهاست و میخواهد به تمام کشورها تسلط داشته باشد. اما با اتکا به ایمان و قرآن و اهل بیت و با داشتن امامین انقلاب، ابهت امریکا شکسته شده و نباید یک لحظه غفلت کرد و مسئولین باید اگاه باشند و نسبت به غارتگری دشمن نباید غفلت کنند.

وی در ارتباط با هجرت ساختارمند و نظامند حضرت معصومه سلام الله علیها افزود: حضرت معصومه سلام الله با هجرت کردن بستری برای تشکیل جهانی حضرت حجت فراهم کردند و شخصیت های برجسته ای همراه ایشان بودند به برکت وجود حضرت معصومه، قم خورشید نشر فرهنگ اسلام ناب محمدی است و از سراسر دنیا نمایندگانی در حوزه علمیه قم پرورش داده میشوند و هرکدام سفیر کشورشان هستند. قم کوفه‌ای کوچک است و پیش از ولادت حضرت این بشارت داده شد.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس بیان داشت: مساجد و مصلی ها سنگر دفاع از دین هستند و ائمه دین و فقها سنگربان آن هستند. در فتنه اخیر دشمنان به مساجد و مصلی حمله کردند و کتاب مقدس الهی را در مصلی شهرستان قدس به آتش کشیدند و به این مکان مقدس جسارت کردند. این فتنه بزرگ با شجاعت و دوراندیشی رهبر معظم انقلاب اسلامی با شکست مواجه شد. دشمن اصلی آمریکا و اسرائیل است.

حجت الاسلام و المسلمین موحد خطاب به مسئولین تصریح کرد: مسئولین کشور باید چشم، قلب و گوش خود را به فرمایشات و اطاعت از رهبری بدهند. مردم بصیر و آگاه و زمان شناس با حضور خود در صحنه‌های حق مشت محکمی به فتنه گران زدند و سنگرهای انقلاب را حفظ کردند. مسئولان به شکرانه خلق حماسه مردمی باید کمر همت ببندند، از شعاردادن وعده هایشان خارج شوند و گره از کار مردم بگشایند و به مردم خدمت کنند. مردم از مسئولین میخواهند که چشمشان به درون باشد نه به بیرون و گوششان به فرمان رهبری باشد.

امام جمعه باقرشهر: فتنه را تمام شده تلقی نکنید / دشمن هوشیار و بیدار است

حجت‌الاسلام عبدالعلی استیری در خطبه‌های امروز نمازجمعه باقرشهر اظهار داشت: در این دنیا مرتکب خطایی نشویم که در آخرت قادر به جبران آن نیستیم، وقتی انسان از دنیا می‌رود با خود می‌گوید کاش برمی‌گشتم و خطاهای گذشته را جبران می‌کردم.

خطیب جمعه باقرشهر در ابتدای خطبه اول با اشاره به آیه ۲۷ سوره انعام اظهار داشت: در این دنیا مرتکب خطایی نشویم که در آخرت قادر به جبران آن نیستیم، وقتی انسان از دنیا می‌رود با خود می‌گوید کاش برمی‌گشتم و خطاهای گذشته را جبران می‌کردم.

وی افزود: مسئولین دقت کنند، از بیت المال و موقعیت خود سو استفاده نکرده تا در قیامت شرمنده شهدا و معصومین نباشیم.

خطیب نماز جمعه باقرشهر با اشاره به آیات قرآن بیان داشت: خداوند در قرآن دو تن از پیامبران را نعم الامر یاد کرده، یعنی بنده خوب و شایسته که حضرت ایوب علیه‌السلام و حضرت سلیمان علیه‌السلام هستند.

وی عنوان کرد: در سوره ص آیه ۴۷ حضرت ایوب(علیه‌السلام) را نعم الامر خطاب کرده است چرا که خداوند همه چیز را از ایشان گرفت ولی دائم شکرگزار خداوند بود. در مقابل هرچیزی که در فکر انسان بگنجد را به حضرت سلیمان داد اما هیچ‌گاه از یادخدا غافل نشد و این ها نشانه‌ی انسان با تقواست که چه داشته باشد و چه نه یاد خدارا فراموش نمی‌کند.

حجت‌الاسلام استیزی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه سلام الله علیها به تشریح حرکت ایشان از مدینه به‌سمت قم و ذکر سختی‌های این راه پرداختند و این اراده حضرت را نشانه‌ی شخصیت و نگاه فرهنگی ایشان دانستند.

وی با ذکر حوادث ۱۶ آذر ماه(روز دانشجو و کشتار دانشجویان دانشگاه تهران) روزدانشجو را به تمام دانشجویان تبریک گفته و بیان داشت: دانشگاه محل افراد متخصص و متعهد است، بایدمسئولین به نیاز های دانشجویان توجه ویژه داشته باشند چرا که با این توجه بسیاری از تحریم های دشمن شکسته شده و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

امام جمعه باقرشهر با اشاره به آشوب های اخیر تصریح کرد: عقل حکم میکند که ما حوادث اخیر را فراموش نکنیم، حضرت علی(علیه السلام) در نامه ۶۲ نهج البلاغه به اهالی مصر فتنه را برادر جنگ می‌داند. باید هوشیار وبیدار باشیم، دشمن آماده است لذا فتنه ها را تمام شده تلقی نکنیم باید دشمن را بشناسیم و در زمان آشوب با بصیرت عمل کنیم.

حجت‌الاسلام استیری افزود: دشمن امروزه سناریو جدیدی را آعاز کرده و آن فضای مجازی است که سعی در جهت دهی به مطالبات برحق مردم دارد و باید هشیار بود تا در زمین دشمن بازی نکرد.

امام جمعه باقرشهر در پایان صحبت‌های خود ضمن تبریک به دکتر توکلی(که میهمان ویژه نماز جمعه امروز باقرشهر بودند) برای انتصاب ایشان به عنوان سکاندار فرمانداری ری تعدادی از مطالبات مردم اعمم از بوی نامطبوعی که سال‌هاست مردم منطقه را آزار داده و این روزها مسئولین استان را نیز متوجه کرده، بیمارستان هاشمی نژاد که مدت زیادی است رها شده است و همچنین تکمیل ساخت مصلی باقرشهر را به فرماندار ویژه ری اطلاع داده و خواستار مشارکت ایشان شدند.

امام جمعه پیشوا: برای وزارت بهداشت ننگ است که پیشوا تنها شهرستانی است که بیمارستان ندارد

امام جمعه شهرستان پیشوا گفت: بعضی ها اشتباهات کوچک نظام را بزرگ نمایی و خدمات انقلاب را بایکوت می کنند مردم می دانند و می فهمند که حساب مسوول بی تدبیر از انقلاب جدا است و از شورای نگهبان انتظار دقت در صلاحیت نامزدها را داریم.

حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه پیشوا در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته پیشوا که در مصلی آستان مقدس حضرت جعفر بن موسی علیه‌السلام اقامه شد، اظهار داشت: امروزه مردم ایران دنبال تمدن سازی نظام هستند به واسطه هجرت حضرت معصومه ایران و قم به عنوان محور مقاومت حرم اهل بیت علیهم‌السلام شده است حرم اهل بیت در بقیع است اما قلب حرم اهل بیت در ایران در قم است همه این ها زمینه سازی ظهور امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف می‌شود.

وی افزود: ذهن ها پر از باورهای ترک خورده است حکایت امروز جامعه ما همین است چرا بعضی ها این گونه حرف می زنند علیه انقلابی که خودشان به وجود آوردند اسلحه گرفتند جنگ امروز جنگ تغییر اعتقادات است.

امام جمعه پیشوا با اشاره به بی تدبیری برخی از مسوولین بیان کرد: اشتباهات کوچک ما را بزرگ نمایی می کنند این همه خدمت جمهوری اسلامی داشته بایکوت می کنند حساب مسوول بی فکر و بی تدبیر با انقلاب جدا است این را مردم می دانند می فهمند.

وی در مورد استفاده درست از فضای مجازی اذعان کرد: خاکریز اول دشمن فکر و ذهن مردم است. ژنرال آمریکایی می گوید جنگ آینده جنگ لایک است هر لایکی که می کنیم تیری به قلب شیعه است بدانیم چه مطلبی را لایک می کنیم در میدان دشمن بازی می کنیم، از فضای مجازی درست استفاده و آن را برای دشمن ناامن کنیم.

حجت‌الاسلام باقری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس عنوان کرد: رهبری خطاب به داوطلبین انتخابات مجلس فرمودند اگر توان ندارید مسولیت نپذیرید پیامبر به اباذر می گوید تو انسان خوبی هستی اما به درد ریاست نمی‌خوری، دو نفر را نمی توانی مدیریت کنی مال یتیم هم قبول نکن به مال یتیم افراد دست درازی می کنند و تو نمی توانی جلوی آن ها را بگیری.

وی در ارتباط با انتخاب های شورای نگهبان عنوان کرد: :شورای نگهبان کار سختی دارد انتظار دقت داریم کسانی  را انتخاب کنند که درد مردم را بفهمند.

حجت‌الاسلام باقری با اشاره به رای جمع کردن نامزدهای انتخاباتی به هر صورتی اذعان کرد: اگر کسی به شما برای رای جمع کردن پول و غذا داد بدانید به اندازه یک مرغ داری و میلیونی از بیت المال دزدی می کند چرا بعد از انتخابات غذا نمی دهید؟ این پول ها باید در بیاد.

وی با اشاره به حضور وزیر بهداشت در پیشوا تصریح کرد: برای وزارت بهداشت ننگ است که پیشوا تنها شهرستان است که بیمارستان ندارد امیدواریم حضور وزیر بهداشت در پیشوا سیاسی نباشد  زیرا وزرای قبلی هم قول دادن و رفتند درحدحرف مصوبات خوبی اتفاق افتاد هفته بعد نیز در تهران با حضور وزیر جلسه ای برای  احداث بیمارستان داریم فرماندار برای مردم با جدیت ساخت بیمارستان را پیگیری کنند.

امام جمعه پیشوا با انتقاد از عدم حضور اعضای شورای شهر در نماز جمعه خاطرنشان کرد: هفت عضو شورای شهری که در پیشوا رای از مردم گرفتند امروز یک نفر هم در نمازجمعه نیستند واقعاً خسته نباشند.

امام جمعه خیرآباد

امام جمعه خیرآباد: هدف توطئه‌گران ۹۸ از بین بردن زیر ساخت‌های نظام بود

امام جمعه خیرآباد گفت: هدف از توطئه این بود که با آشوب و اغتشاش و قتل و غارت و بستن راه‌های حیاتی و از بین بردن زیرساخت‌های نظام، کشور را به زانو در بیاورند و در نتیجه محور مقاومت را از پای در بیاورند، لذا ابتدا از لبنان و سپس عراق آغاز کرده و مرحله سوم کشور اسلامی ایران بود که بحمدالله با الطاف الهی و رهبری بی نظیر مقام ولایت و بصیرت مردم، این توطئه خنثی شد و در دو کشور دیگر نیز حاصلی در بر نداشت.

حجت‌الاسلام جعفر طزری امام جمعه شهر خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد اظهار داشت:  در روایات متعدد از ائمه معصومین علیهم‌السلام آمده است که چند کار بهترین نوع صدقه است؛ نوع اول صدقه به نزدیکان است یعنی انسان در صدقه دادن ابتدا از خویشان خود شروع کند و سپس به سراغ دیگران برود.

وی افزود: نوع دوم صدقه آن است که انسان با گفتن حرف حق و یا گفتاری که مشکلی را از برادر دینی حل کند یا شفاعت برادر دینی خود را کند و یا عمل مفید به برادران دینی خود بیاموزد است و نوع سوم صدقه افضل آن است که انسان در حالی که خود اوضاع اقتصادی خوبی ندارد صدقه بدهد مانند جریان حضرت علی علیه‌السلام که آنچه را که خود نیاز داشتند به دیگران هم دادند.

امام جمعه خیرآباد با اشاره به دیدار بسیجیان کشور با مقام معظم رهبری گفت: ایشان ضمن تشکر عمیق از ملت بزرگ ایران که بار دیگر بصیرت خود را به نمایش گذاشتند و  پرده از وقایع اخیر برداشتند آن را یک توطئه بزرگ و پیچیده دانستند که سال‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند و با هزینه‌های سنگین بعضی از کشورهای منطقه و با نقشه عبری و آمریکایی اجرا شد اما بصیرت مردم و قدرت نظام ظرف ۴۸ ساعت بساط این توطئه را بر هم پیچید.

وی بیان کرد: هدف از توطئه این بود که با آشوب و اغتشاش و قتل و غارت و بستن راه‌های حیاتی و از بین بردن زیرساخت‌های نظام، کشور را به زانو در بیاورند و در نتیجه محور مقاومت را از پای در بیاورند، لذا ابتدا از لبنان و سپس عراق آغاز کرده و مرحله سوم کشور اسلامی ایران بود که بحمدالله با الطاف الهی و رهبری بی نظیر مقام ولایت و بصیرت مردم، این توطئه خنثی شد و در دو کشور دیگر نیز حاصلی در بر نداشت.

حجت‌الاسلام طزری گفت: آنچه مهم است عبرت هایی است که باید از این حادثه گرفت؛ اولاً دشمن مانند مگس است که بر روی زخم می نشیند لذا باید از انجام هرگونه کاری که باعث ناراحتی و نارضایتی می شود مسئولان خودداری کنند و اگر قرار است کاری صورت گیرد مردم مطلع باشند.

وی تصریح کرد: باید زخم ها التیام یابد اگر نواقصی وجود دارد که هست این نواقص برطرف گردد و از مردم عذر خواهی شود.

خطیب جمعه خیرآباد خاطرنشان کرد: به جای آنکه فرافکنی کنیم و اشکالات را بر عهده دیگران بیندازیم و به دوگانه سازی های کاذب روی بیاوریم، از فرصت باقی مانده در جهت خدمت به نظام تلاش مضاعف کنیم.

حجت‌الاسلام طزری ادامه داد: باید آسیب ها ارزیابی و نقاط ضعف برطرف شود غافلگیری های اولیه نشان داد که دچار حفرهای اطلاعاتی هستیم این حفره ها شناسایی شود و همچنین شبکه ملی اطلاعات باید هرچه سریعتر راه اندازی و آماده شود.

وی تاکید کرد: از مکر و دشمنی در تمام حالات حتی در لحظات پیروزی قابل نشویم چرا که دشمن از هر لحظه و از هر ضعف مدیریتی استفاده لازم را می‌برد.

مدیران بسیجی

امام جمعه فیروزکوه: دولت و مجلس به سیاست‌های جمعیتی توجه ویژه داشته باشند

امام جمعه فیروزکوه گفت: مجلس در زمینه بهبود وضعیت معیشت مردم و برطرف کردن نگرانی آنان به امر فرزند آوری باید زیر ساخت ها را فراهم و قانون های خوبی را مصوب کنند و دولت هم باید اجرا کند.

حجت الاسلام امیری ارجمند امام جمعه فیروزکوه در نماز جمعه اظهار داشت: در تاریخ ۲۸ مرداد ماه سال ۱۳۳۲ که معاون رئیس جمهور آمریکا برای این که رژیم طاغوت سرکوب گر را تربیت کند به کشور ایران آمد، اما دانشجویان دانشگاه تهران در مقابل معاون رئیس جمهور آمریکا ایستادگی کردند که شاهدِ اعتراضات مردمی و دانشجویی را بودیم، در جریان همان اعتراضات بود که سه تَن از دانشجویان عزیز ما به شهادت رسیدند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاریخِ ۱۶ آذر ماه را روزِ دانشجو نام نهادند.این مقام مسئول درباره سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص شاخصه های دانشجو بیان داشت: دانشجو روحیه آرمان خواهی و ضد استکباری دارد؛ دانشجوی ایرانی و اسلامی شاخصه آرمان خواهی را دارد.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه گفت: از دیگر شاخصه های دانشجوی انقلابی_ اسلامی این است که باید به دنبال گفتمان سازی باشد و آرمان های امام راحل و شهدا و ارزش های اسلامی را به گفتمان تبدیل کند؛ شاخصه سوم هم این است که این گفتمان را باید فرهنگ سازی کند و در همان چهار دیواری دانشگاه گفتمان سازی را محبوس نکند بلکه باید آن را در جامعه ترویج کند.

حجت الاسلام امیری ارجمند خاطر نشان کرد: همان طور که رسانه ها هم بیان کردند؛ در پی اغتشاشات اخیر تصمیم داشتند در آستانه روز دانشجو به دانشگاه علم و صنعت ایران هم خسارت وارد کنند، در نظر داشتند تعداد زیادی از دانشجویان دانشمندان و مهندسین علم و صنعت را از ما بگیرند؛ اما به لطف خداوند سربازان گمنام مملکت ایران اسلامی بیدار هستند و با چشمانی باز رصد می کنند که اگر دشمنان بخواهند به نیرو های انقلابی و ارزشی و علمی ایران اسلامی آسیب بزنند ایستادگی می کنند و آنان را به سزای اعمال خود می رسانند.

وی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۱ درخصوص سیاست های جمعیتی گفت: دغدغه رهبری افزایش جمعیت جوان و فرزند آوری است؛ اما متاسفانه در سال های اخیر به ویژه سال ۹۵ به لحاظ ورود بعضی از عناصر نفوذی در مملکت و در حوزه های مختلف (حتی مرکز تحقیق و پژوهش جمعیت)؛ یک عنصری آمار اشتباهی به مسئولین منعکس کرد که به مسئولین اطمینان خاطر داد؛ تا این که مقام معظم رهبری بسیار هوشمندانه متوجه شد که این آمار اشتباه است و به مسئولین هشدار داد.

امام جمعه فیروزکوه افزود: اگر جمعیت ما به همین شکل رشد کند (که بسیاری از جمعیت را کهن سالان و پیشکسوتان تشکیل دهند) فاجعه بسیار بزرگی برای مملکت ما رخ خواهد داد؛ کشوری که می خواهد حرفی برای گفتن در منطقه داشته باشد با جمعیتی که پیر و فرتوت هستند و زحمت خود را در دوران جوانی خود کشیدند نمی شود.

وی تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری با تاکیدات فراوان برای برون رفت از فاجعه ای که شاید سال های آتی گریبان گیر ملت ایران بشود را هشدار دادند و لازم است امروز همه مردم و مسئولین به مسائل جمعیت و فرزند آوری توجه کنند و مجلس در زمینه بهبود وضعیت معیشت مردم و برطرف کردن نگرانی آنان به امر فرزند آوری باید زیر ساخت ها را فراهم و قانون های خوبی را مصوب کنند و دولت هم باید اجرا کند؛ قوه قضائیه هم اگر شاهد عدم عملکرد دولت بود، مجریان را به خاطر عمل نکردن به وظیفه خود باز خواست کنند.

این مقام مسئول اذعان کرد: کارشناسان اقتصادی می گویند سه چهارم بودجه مملکت را می توانیم از طریق مالیات تامین کنیم؛ با این حال در ایران ۳۰۰۰۰۰ فرار مالیاتی که در آمد میلیاردی دارند از دستشان خارج شد و امروز هم هنرمندان و سلبریتی هایی که درآمد های بالا دارند را از پرداخت مالیات معاف کردند؛ اگر به این مسائل رسیدگی شود یقیناً در خصوص بودجه کشور مشکلی به وجود نمی آید و نیازی به نفت نخواهیم داشت.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه بیان داشت: استفاده از ذخایر نفت برای زمانی است که اگر مشکل خاصی پیش آمد برای توسعه مملکت و تحقیقات لازم باید از صندوق ملی (ذخایر نفت) استفاده شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=544864

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.