صعود قیمت طلا و سکه ادامه‌دار است؟

 • کد خبر : 545226
 • ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
صعود قیمت طلا و سکه ادامه‌دار است؟

روز گذشته شاهد صعود در قیمت سکه امامی تا سطح مقاومت ۴۶۲۱۰۰۰ بودیم. قیمت موفق به گذر از این سطح نشده و مقداری نزول داشت اما قیمت همچنان بالاتر از سطح ۴۵۶۷۰۰۰ پایدار است. 

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle بر این باور است که روند فعلی صعودی قیمت طلا هنوز پایان نیافته است و قیمت این فلز گرانبها در آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

شان بوید رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle تاکید کرد: روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و قیمت طی ماه های آینده به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: روند صعودی بازار طلا از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. پیش بینی ما این است که قیمت طلا طی ماه های آینده به رکورد ۲۰۰۰ دلاری خواهد رسید.

این تحلیلگر بین المللی اظهار داشت: سرمایه گذاران بین المللی نباید نسبت به روند صعودی قیمت طلا نگرانی داشته باشند. به نظر من مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت، ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام خواهد بود.

به نظر می رسد تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت جهانی طلا خواهد بود.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز بر این باور است که طلا با شکستن سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند وارد یک فاز صعودی مجدد شود.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید می کنند که کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته جهان موجب سرازیر شدن سرمایه ها به بازار دارایی های امن مثل طلا در سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طلا با شکستن پرقدرت سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

بانک استاندارد چارترد نیز اعلام کرده است که بازار تقاضای فیزیکی می تواند در کوتاه مدت موجب فشار بر قیمت طلا شود ولی وضعیت کلان اقتصادی در جهان می تواند موجب تقویت قیمت این فلز گرانبها در سال ۲۰۲۰ شود.

بانک استاندارد چارترد افزود: مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، انتخابات انگلیس و نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی هفته های آینده خواهد بود.

نگرانی درباره وضعیت مذاکرات تجاری آمریکا و چین می تواند موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا شود. برآوردها نشان می دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسیده است.

وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار داخلی

 

قیمت طلا و سکه

بیشتر بخوانید:

پیش بینی قیمت سکه

با وجود اعلام وجود دلار ۴۲۰۰ تومانی در بودجه سال آینده اما عضو کمیسیون برنامه و بودجه معتقد است این نرخ باید حذف شده و قیمت ارز مطابق نرخ آزاد محاسبه گردد. برخی از گمانه زنی ها حاکی از این است که نرخ دلار در سال آتی یازده هزار تومان خواهد بود. اگرچه عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی نظر به تداوم تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار در سال ۹۹ دارد.
روز گذشته شاهد صعود قیمت طلا و سکه در بازار بودیم و این درحالی است که طلا جهانی کاهش داشته است و بازار ایران واکنشی به این کاهش نداشت.
روز گذشته شاهد صعود در قیمت سکه امامی تا سطح مقاومت ۴۶۲۱۰۰۰ بودیم. قیمت موفق به گذر از این سطح نشده و مقداری نزول داشت اما قیمت همچنان بالاتر از سطح ۴۵۶۷۰۰۰ پایدار است.
اندیکاتور RSI (شاخص قدرت نسبی) همچنان در منطقه اشباع فروش در نوسان است و بالاتر از سطح ترند در نوسان میباشد و سیگنال ادامه صعود قیمت را میدهد.
قیمت تحت تاثیر روند صعودی قدرتمندی قرار دارد اما هنوز موفق به شکست سطح ترند و قرار گرفتن بالاتر از آن نشده است. برای دوره های پیش رو در انتظار شکست سطح ترند و صعود تا سطح ۴۶۵۰۰۰۰ تومان هستیم.
در صورت قرار گرفتن قیمت پایین تر از سطح ۴۵۳۸۰۰۰ صعود به تعویق خواهد افتاد

 • مقاومت ۳: ۴۶۸۴۰۰۰
 • مقاومت ۲: ۴۶۵۰۰۰۰
 • مقاومت ۱: ۴۶۲۱۰۰۰
 • حمایت ۱: ۴۵۶۷۰۰۰
 • حمایت ۲: ۴۵۳۸۰۰۰
 • حمایت ۳: ۴۵۱۶۰۰۰
تحلیل سکه امامی

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545226

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.