رئیس بنیاد شهید شهرستان فیروزکوه:

عزت و استقلال امروز ایران مدیون خون شهدا است

  • کد خبر : 615666
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
عزت و استقلال امروز ایران مدیون خون شهدا است
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه گفت: در هفته دفاع مقدس افتتاح جایگاه آثار شهدا در فرمانداری و رونمایی از نقاشی دیواری شهدا جهادگر بر دیوار اداره جهاد کشاورزی با همکاری اداره بنیاد شهید، فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در هفته دفاع مقدس امسال از نقاشی دیواری دو شهید جهادگر و همچنین گنجینه آثار شهدای معظم شهرستان فیروزکوه با حضور حجت‌الاسلام امیری ارجمندی، امام جمعه فیروزکوه. مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، غلامرضا نیکدل، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر مسئولین ادارات فیروزکوه رونمایی شد.

به گفته رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این مراسم عزت و استقلال امروز ایران مدیون خون شهدا است و ترویج فرهنگ شهادت در افزایش فضای معنویت در جامعه مؤثر است و می‌تواند پیام‌های ارزشمندی را به مخاطب منتقل کند.

گفتنی است در زمینه خلق اثر نقاشی با موضوع شهدا و دفاع مقدس تاکنون فعالیت هایی صورت پذیرفته که کافی نیست و حمایت بیشتر مسئولین نهادهای مختلف می‌تواند در افزایش انگیزه هنرمندان نقاش و خلق آثار فاخر مؤثر باشد.

همچنین در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گنجینه آثار شهدای معظم شهرستان فیروزکوه افتتاح شد؛ قطعاً وقتی صحبت از گنج می‌کنیم یعنی یک سرمایه‌ای داریم که باید از آن مراقبت کنیم و نکته مهم این است که این گنجینه باید برای خود و محیط اطرافش ارزش افزوده هم داشته باشد.

غلامرضا نیکدل، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فیروزکوه در خصوص پیام دفاع مقدس گفت: پیام دفاع مقدس برای مردم ایران، ایستادگی در برابر ظلم که نشات گرفته از پیام عاشورا و کربلا است می باشد.

رئیس بنیاد شهید فیروزکوه درباره ویژگی‌های شاخص دوران دفاع مقدس بیان داشت: همدلی مردم و مسئولین، اخلاص در عمل، صرف واژه “ما می‌توانیم” و همچنین عدم اتکا به بیگانگان از عوامل پیروزی رزمندگان در دوران جنگ هشت سال دفاع مقدس بود.

نیکدل همچنین درخصوص تکریم جایگاه آزادگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگر در شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: جانبازان و ایثارگران عزیز شناسنامه و وارثان اصلی نظام هستند؛ ارتباط خانواده‌های ایثارگر و جانبازان با اداره بنیاد شهید ارتباط بسیار صمیمی است و در مناسبت‌های مختلف از آزادگان و جانبازان شاغل در ادارات هم تجلیل می‌شود؛ همچنین در ادارات قسمت امور ایثارگران هم قرار دادیم تا اگر خانواده‌های شاهد و ایثارگر برای مشکلی مراجعه کردند بتوانیم مشکل آنها را حل کنیم؛ برای ارتباطات با سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و سایر ادارات راهی را شروع کردیم که بتوانیم خدمت ارزشمندتر و شایسته‌تری به خانواده‌های شاهد و ایثارگر داشته باشیم.

وی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: در راستای جلسات کمیته ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که بسیاری از ادارات شهرستان هم در این کمیته عضو هستند، هدف اداره بنیاد شهید استفاده از ظرفیت شهرستان و ادارات در راهِ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه با اشاره به اقدامات این اداره در هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: اداره بنیاد شهید اقداماتی را در تعامل با ادارات انجام داد که از آن می‌توان به رونمایی از تمثال کاشی‌کاریشده شهید محمد علی رجایی در هفته دولت اشاره کرد.

نیکدل با اشاره به اقدامات صورت گرفته در هفته دفاع مقدس گفت: در هفته دفاع مقدس افتتاح جایگاه آثار شهدا در فرمانداری و رونمایی از نقاشی دیواری شهدا جهادگر بر دیوار اداره جهاد کشاورزی با همکاری اداره بنیاد شهید، فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد کشاورزی برگزار شد.
منبع:

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615666

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.