شکست سنگین والیبالیست‌های ایران از آمریکا

  • کد خبر : 531277
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
شکست سنگین والیبالیست‌های ایران از آمریکا

تیمهای ملی والیبال ایران و آمریکا در ششمین بازی خود در مسابقات جام جهانی به مصاف هم رفتند تا یک بازی سخت دیگر برای سروقامتان ایران و آمریکا رقم بخورد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دیدار تیم‌های والیبال ایران و آمریکا در چارچوب مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن با پیروزی مقتدرانه کابوی‌ها به پایان رسید تا یک باخت دیگر در کارنامه والیبالیست‌های ایرانی به ثبت برسد. ایران با این باخت در جام جهانی تنها دو پیروزی کسب کرده و در رده دهم جدول جای دارد اما در طرف مقابل آمریکا با کسب پنج پیروزی، در جمع مدعیان باقی ماند.

کولاکویچ در این بازی با تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه پای در میدان گذاشت اما آمریکا با تمامی نفرات اصلی به میدان آمد تا با پیروزی در این دیدار خودش را در مسیر قهرمانی قرار دهد. جواد کریمی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، محمدرضا حضرت پور، امیر غفور و میلاد عبادی پور نفرات ایران در این بازی بودند که توسط سرمربی تیم به میدان فرستاده شدند.

ست به ست با بازی والیبال ایران و آمریکا 

ست اول مسابقه تا امتیاز ۱۰ پایاپای در حال انجام بود اما سرویس‌های خوب متیو اندرسون و دریافت ضعیف بازیکنان ایران باعث شد تا آمریکا از ایران فاصله بگیرد و مشکلات زیادی را برای ایران به وجود بیاورد که در نهایت ست اول  ۲۵ بر ۱۸ به سود ایالات متحده آمریکا به پایان برسد. آمریکا در این دیدار از اشتباهات فردی بازیکنان ایران در دریافت و گاهاً حمله نهایت استفاده را برد و ۱۰ امتیاز بدست آورد که برای یک ست آمار زیادی به حساب می‌آید. کولاکویچ بعد از سرویس‌های فوق العاده بازیکنان آمریکا سعی کرد تا با جایگزینی پوریا فیاضی بجای اسفندیار چاره‌ای کند که این نقشه نیز با شکست مواجه شد.

والیبال ایران و آمریکا

در بخش حمله اما ایران بهتر از آمریکا بود و با ۱۲ امتیاز از حمله یک پوئن بیشتر از رقیب قدرتمند کسب کرد. ایران در ست اول مسابقه دفاع روی توری انجام نداد و در مقابل آمریکا تنها یک دفاع روی تور داشت. در بخش سرویس نیز هر کدام از تیمها ۳ پوئن سرویس گرفتند تا پا به پای هم پیش بروند. مهمترین تفاوت ایران و آمریکا در ست اول در بخش خطاهای فردی و تیمی بود که اختلاف ۷ امتیازی این بازی را رقم زد.

ست دووم بازی با قدرت نمایی والیبالیست‌های ایران آغاز شد و ایران با سرویس‌های خوبی که داشت بازیکنان آمریکا را حساب دچار مشکل کرد اما آمریکا در بخش حمله بهتر از ایران عملکرد و با ثبت ۱۵ حمله منجر به امتیاز در مقابل ۱۱ حمله عملکرد بهتری نسبت به ایران به نمایش گذاشت. در اواخر ست دوم آمریکایی‌ها به روند سرویس زنی خودشان برگشتند و می‌رفت که بازی را از دست ایران خارج کنند اما کولاکویچ با جایگزین کردن موذن که لیبرو ایران به حساب می‌آید به عنوان بازیکن اصلی دریافت داخل زمین ایران را تقویت کرد و در نهایت این ایران بود که ۲۵ بر ۲۲ فاتح ست دوم شد.

 

بیشتر بخوانید

جام جهانی والیبال ؛ جوانان ایران حریف برزیلی‌ها نشدند

دومین پیروزی ایران در جام جهانی والیبال برابر استرالیا

 

در ست سوم ایران باز هم اسیر قدرت سرویس زنی آمریکایی شد و توپ‌ها اصلاً به جواد کرمی نمی‌رسید تا او بتواند توپ را بین مهاجمان پخش کند. سرویس‌های آمریکایی‌ها در این ست چنان خوب بود که ۴ امتیاز سرویس به نام آنها ثبت شد. آمریکا در ست سوم هم بهتر از ایران حمله کرد و با ۱۲ حمله منجر به امتیاز ۳ پوئن بیشتر از ایران در این بخش کسب کرد. ست سوم آمریکا در دفاع روی تور نیز عالی بود و با ۳ دفاع سد مهاجمان ایران شد تا امتیازات خوبی را دشد کرده باشد. تیم ملی آمریکا در ایت ست اما اشتباهات فردی نسبتاً زیادی داشت و ۹ امتیاز را از طریق اشتباهات بازیکنانش تقدیم ایران کرد و این در حالی است که سروقامتان ایرانی ۶ امتیاز از این طریق به رقیب دادند. ست سوم این مسابقه با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود آمریکا به پایان رسید.

ست چهارم بازی فاجعه انگیزترین ست ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن بود که اشتباه و بی انگیزگی در سرتاسر بازی موج می‌زد. ایران در این ست تنها ۵ حمله موفق داشت و این در حالی است که آمریکا ۱۴ پوئن از حمله دشد کرد. آمریکا علاوه بر امتیازاتی که از حمله داشت، ۳ دفاع موفق و ۲ پوئن سرویس داشت. با قدرت نمایی آمریکایی‌ها در این ست تیم ملی والیبال ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۲ مغلوب شد تا فاجعه برای تیم ملی در این ست کامل شود و با یک نتیجه عجیب تن به شکست دهد.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=531277

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.