شکاف درآمدی در آمریکا تشدید شد

  • کد خبر : 614599
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
شکاف درآمدی در آمریکا تشدید شد

درآمد ۵درصد از خانواده‌های آمریکایی که از نظر مالی در سطح بالایی قرار دارند ۲۸درصد از ۲۰۰۹ افزایش یافته است در مقابل، درآمد ۲۰درصد دیگر از خانواده‌های آمریکایی که در پایین‌ترین سطح جامعه هستند ۱۱درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، درآمد ۵درصد از خانواده‌های آمریکایی که از نظر مالی در سطح بالایی قرار دارند ۲۸درصد از ۲۰۰۹ افزایش یافته است در مقابل، درآمد ۲۰درصد دیگر از خانواده‌های آمریکایی که در پایین‌ترین سطح جامعه هستند ۱۱درصد افزایش داشته است.

ثروتمندترین‌های آمریکا در یک دهه گذشته طی دوره توسعه اقتصادی آمریکا که به‌نفع اکثر شهروندان این کشور بوده است، بیشترین درآمد را داشتند.

اطلاعات اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد درآمد ۵ درصد از خانواده‌های آمریکایی که از نظر مالی در سطح بالایی قرار دارند و سال گذشته به‌طور متوسط ۴۵۱۱۲۲ دلار به دست آورده‌اند، ۲۸ درصد از ۲۰۰۹ افزایش یافته است.

این افزایش درآمد که به گسترش نابرابری به بالاترین حد طی دهه‌ها کمک کرده است، در مقابل ۱۱ درصد افزایش درآمد ۲۰ درصد دیگر از خانواده‌های آمریکایی قرار دارد که در پایین‌ترین سطح جامعه هستند و درآمد آن‌ها از ۱۳۸۰۰ دلار در یک دهه گذشته تنها تا ۱۵۲۹۰ دلار افزایش یافته است. درآمد خانواده‌های طبقه متوسط جامعه که سال گذشته بین ۴۰۶۰۰ و ۱۱۱۱۰۰ عایدی داشتند، بین ۱۶ تا ۱۸ درصد افزایش یافته است.

این گزارش بر این نکته تأکید می‌کند که فقر در آمریکا حتی در دوره توسعه اقتصادی هم همه‌گیر بوده است. با وجود افزایش درآمدها، هزینه‌های زندگی هم افزایش یافته و قیمت‌ها برای مصرف‌کننده ۲۰ درصد از ۲۰۰۹ بالا رفته است.

آخرین ارقام اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد ثروت آمریکایی‌های کم‌درآمد قبل از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا رو به افزایش بوده است. ۲۰ درصد طبقه فقیر آمریکا ۹ درصد در ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل از آن افزایش درآمد داشتند ولی متوسط درآمد آنها هنوز هم کمتر از نیمی از خانواده‌های طبقه متوسط بود.

آمار رسمی نشان می‌دهد آمریکایی‌هایی که درآمد بالایی دارند بیشتر این افزایش درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614599

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.