شهادت سردار قاسم سلیمانی یک زخم ملی است

  • کد خبر : 551211
  • ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
شهادت سردار قاسم سلیمانی یک زخم ملی است

الستی بیان کرد: یکی از پدیده‌هایی که می‌تواند موجب همگرایی در مردم شود، پدیده‌هایی است که پررنگ کننده هویت ملی آنها باشد و یکی ازعناصرهویت ملی می‌تواند موجب  هم‌گرایی در مردم شود.

محمدعلی الستی جامعه شناس و استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی  شبکه خبری تهران نیوز، در خصوص جنایت اخیر آمریکا در اقدام به ترور سردار سلیمانی و تاثیراین حادثه و واکنش مردم جامعه گفت: سردار سلیمانی در میان مردم جامعه به علت عملکرد خوبی که در دفاع از کشور و مبارزه با مزدورین داشتند، بسیار محبوب بودند.

الستی مطرح کرد: یکی از پدیده‌هایی که می‌تواند موجب همگرایی در مردم شود، پدیده‌هایی است که پررنگ کننده هویت ملی آنها باشد و یکی ازعناصرهویت ملی می‌تواند موجب هم‌گرایی در مردم شود.

وی بیان کرد: به طور مثال فرض کنید که شما طرفدار تیم پرسپولیس هستید و طرف مقابل شما حامی تیم استقلال است، قطعا آن شخص مورد علاقه ی شما نیست، اما وقتی که بحث تیم ملی می شود، همان کسی را که عضو تیم استقلال است ولی در تیم ملی بازی می‌کند، فرد محبوب شما می شود زیرا بحث منافع کشور در میان است.

بیشتر بخوانید

این جامعه شناس افزود: سردار سلیمانی با گرایش‌های سیاسی و ایدئولوژیک یقینا نماینده بخش وسیعی از سلیقه‌ها و عقاید مردم در کشور بود.

وی ادامه داد: سپهبد سلیمانی با عملکرد خود در جایگاهی همانند آن بازیکن استقلال که در بالا ذکر شد قرار گرفت، اوج محبوبیت و شهرت سردار سلیمانی در میان مردم زمانی اتفاق افتاد که رهبر مبارزه با گروه داعش شد و در این عملیات به پیروزی رسید.

الستی اظهار داشت: محبوبیت سردار سلیمانی در میان مردم سبب شد هر فرد با هر خط مشی سیاسی متفاوت علاقه مند به راه وی باشد و سردار سلیمانی را تحسین کنند و شهادت مظلومانه ایشان سبب اندوه مردم جامعه شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=551211

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.