شناسایی نقاط حادثه خیز شهر گلستان در فصل بارش

  • کد خبر : 533123
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
شناسایی نقاط حادثه خیز شهر گلستان در فصل بارش

سرپرست خدمات شهری گلستان گفت: به جهت جلوگیری از طغیان رودخانه‌ها، انهار و … تمام نقاط حادثه خیز شهر گلستان شناسایی شده و در دست لایروبی قرار دارد.

حمزه جباری ، سرپرست خدمات شهری شهرداری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به نزدیکی بارش‌ها، اظهار داشت: رودخانه‌ها و مسیل‌های شهر گلستان برای فصل بارش آماده‌سازی شده است و به جهت جلوگیری از آب گرفتگی و آلودگی‌های زیست محیطی، رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانال‌های شهر پاکسازی و لایروبی شد.

وی با تاکید بر بازدید از لایروبی عملیات رودخانه‌ها و کانال‌های شهر گلستان گفت: در بازدید‌های صورت گرفته روند انجام پروژه لایروبی انهار و رودخانه‌های مثبت و قابل قبول ارزیابی شد و گلستان برای بارش‌ها آماده است.

 

شناسایی نقاط حادثه خیز برای پیشگیری از بروز سیلاب

سرپرست خدمات شهری شهرداری گلستان با بیان این‌که این اقدام در جهت آمادگی و پیشگیری از بروز سیلاب در سطح شهر صورت گرفته است، عنوان کرد: با توجه به بارش‌های سیل‌آسای فروردین ماه سال جاری که سبب طغیان رودخانه شادچای شد، اقدام مذکور در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفت.

وی به وضعیت رودخانه شادچای و اهمیت رسیدگی به آن اشاره کرد و افزود: این مسیل که علاوه‌بر سرریزهای سد امیرکبیر از پساب‌های شهری تغذیه می‌کند، به‌طول سه کیلومتر از خط راه آهن تا محله میمنت آباد در محدوده شهر گلستان قرار دارد و باتوجه به این که حجم قابل توجهی از رسوبات در بستر رودخانه انباشته می‌شود، بنابراین لایروبی کف آن امری اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل جمع‌آوری و دپوی این رسوبات و نیزارهای موجود توسط حوزه خدمات شهری انجام شد.

جباری باتوجه به این‌که تمام نقاط حادثه خیز که امکان طغیان یا آب گرفتگی دارند، شناسایی شده، خاطرنشان کرد: تمام مسیل‌ها، کانال‌ها و انهار موجود در سطح شهر پیش از آغاز بارش‌ها به طور کامل لایروبی خواهد شد اما شهروندان باید توجه داشته باشند که دلیل اصلی آبگرفتگی انهار در داخل شهر، پسماندها، زباله‌ها و ظروف یکبار مصرف رها شده از سوی شهروندان است که با مدیریت صحیح زباله‌ها در مبدأ و انداختن آن در مخازن پسماند تعبیه شده در معابر، می‌توان از این امر جلوگیری کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533123

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.