شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا رکورد زد

  • کد خبر : 624902
  • ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا رکورد زد
همزمان با افزایش اعتراضات خیابانی و درگیری‌ها بین هواداران دو نامزد بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، شمار ابتلای روزانه به ویروس «کووید۱۹» در این کشور نیز رو به افزایش است. 

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آمارهای اعلامی از ایالت‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی بیست‌وچهار ساعت گذشته شاهد افزایش ۱۰۸ هزار نفری بوده است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۱۰۸,۰۶۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده که بیشترین میزان ابتلای روزانه در این کشور و تمام کشورهای جهان است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۱,۳۰۶ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۱۳,۲۴۸,۶۷۶ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۲۶۹,۵۵۵ تن افزایش یافت.

این در حالی است که «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز دوشنبه هشدار داد در صورتی که خط سیر همه‌گیری کرونا در این کشور تغییری نکند قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به آسانی از ۳۰۰ هزار نفر فراتر خواهد رفت.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که بامداد امروز (جمعه) تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۶۱ میلیون نفر عبور کرد.

تا این لحظه آمریکا با بیش از ۱۳ میلیون و ۲۴۸ هزار نفر، هند با ۹ میلیون و ۳۰۹ هزار، برزیل با ۶ میلیون و ۲۰۴ هزار نفر، روسیه با ۲ میلیون و ۱۸۷ هزار نفر، فرانسه با بیش از ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار نفر، اسپانیا با بیش از یک میلیون و ۶۳۷ هزار نفر، انگلیس با بیش از یک میلیون و ۵۷۴ هزار نفر، ایتالیا با بیش از یک میلیون و ۵۰۹ هزار نفر، آرژانتین با بیش از یک میلیون و ۳۹۹ هزار نفر، کلمبیا با بیش از یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر و مکزیک با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر به ترتیب در رده‌های اول تا یازدهم ابتلا به ویروس کرونا در جهان قرار دارند.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624902

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.