شاهکار آقای گل در لیگ پرتغال

  • کد خبر : 515534
  • ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
شاهکار آقای گل در لیگ پرتغال

فوتبال پرتغال برای دومین هفته متوالی شاهد دربی ایرانی‌ها بود و این بار نوبت مهدی طارمی و مهرداد محمدی بود که در مقابل یکدیگر صف آرایی کنند. این دوئل ایرانی با هتریک طارمی و کسب یک پنالتی توسط آقای گل دو دوره لیگ برتر ۵بر۱ به سود یاران مهدی به پایان رسید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تیمهای فوتبال ریوه آوه و آوس که از دو مهاجم ایرانی بهره می‌برند دیشب و از ساعت ۰۰:۴۵ دقیقه در استادیوم اختصاصی ریوآوه به مصاف هم رفتند تا نخستین دیدار هفته سوم لیگ برتر فوتبال پرتغال رنگ و بوی ایرانی به خود بگیرد که با شاهکار مهدی طارمی همراه بود.

مهدی طارمی هفته گذشته و در اولین بازی تیمش در لیگ پرتغال به عنوان یار جایگزین وارد زمین شده بود که در همان مدت کوتاه نیز با کسب یک پنالتی موفق ظاهر شده بود تا برای بازی با آوس به عنوان بازیکن و ماجم اصلی این تیم وارد میدان شود. در طرف مقابل اما مهرداد شرایط متفاوتی داشت و از ابتدای شروع لیگ به عنوان بازیکن اصلی برای تیمش بازی کرده که حاصل آن دو گل و دو پاس گل در دو هفته ابتدایی بوده است تا همه چیز تا قبل از به صدا در آمدن سوت بازی دیشب به نفع مهرداد باشد.

شاهکار مهدی طارمی

مهدی برای گلزنی در لیگ پرتغال زمان زیادی لازم نداشت و در دقیقه ۱۰ این مسابقه بود که پاس در عمق بازیساز ریوه آوه به مهدی رسید تا این بازیکن با جلو بردن توپ تا پشت محوطه شش قدم آوس با یک ضربه چیپ استادانه دروازه آوس را باز کند. به فاصله ۱۲ دقیقه از گل اول باز هم پاس در عمق بازیکنان ریوه آوه به مهدی رسید و این بازیکن این بار با یک سر توپ زیبا و ضربه پای چپ گل بعدی تیمش را به ثمر رساند.

یاران مهرداد که حسابی آچمس شده بودند قبل سوت پایان نیمه اول دو تغییر داشتند اما باز هم نتوانستند جلوی خودنمایی مهدی طارمی و یارانش را بگیرند. ۷ دقیقه بعد از شروع نیمه دوم بود که باز هم پاس در عمق بازیساز ریوه آوه به مهدی رسید و این بازیکن با خونسردی تمام و یک بغل پای فوق العاده گل سوم خودش و تیمش را به ثمر رساند تا شب رویایی خود را تمام کند.

مهدی بعد از هتریک هم دست از سر آوس و مهرداد محمدی بر نداشت و در دقیقه ۷۵ با یک فرار در عمق دیگر خود را با دروازه بان آوس تک به تک کرد و در حالی که قصد دریبل گلر حریف را داشت با خطا متوقف شد تا یک پنالتی هم برای تیمش کسب کرده باشد، هر چند که این خطا باعث مصدومیت و تعویض وی شد اما مهدی مأموریتش را به نحو احسنت انجام داد و شاهکار مهدی طارمی به تیتر اول تمام سایتها و روزنامه‌ای پرتغال رسید.

آقای گل و آقای پنالتی فوتبال ایران در دو هفته ابتدایی تیمش در لیگ پرتغال ۳ گل به ثمر رساند و ۲ پنالتی گرفت تا تأثیرگذارتین بازیکن تیمش باشد. در طرف مقابل مهرداد محمدی هر چند در این بازی نتوانست کار خاصی انجام دهد و فقط شاهد هنرنمایی هموطن خود بود اما در دو بازی قبلی تیمش بر روی هر ۴ گل این تیم اثر گذار بود تا شرایط فردی خوبی داشت باشد.

شاهکار مهدی طارمی

ریوه آوه تا به اینجای لیگ با یک برد و یک شکست و یک بازی کمتر در رتبه هشتم قرار دارد و آوس با یک برد و دو شکست دوازدهم است.  اهمیت لیگ پرتغال برای ما ایرانیان، تیمهای این دو بازیکن و جایگاهشان نیست بلکه مهمترین نکته قابل ذکر در مورد آنها عملکرد شخصی این دو ستاره ملی پوش است که فعلاً به نحوه احسنت صورت گرفته است و احتمالاً مورد توجه ایجنت‌ها و تیمهای بزرگتر قرار گرفتند.

مهدی با هتریک و پنالتی که دیشب برای تیمش کسب کرد، نمره ۱۰ از ۱۰ را بدست آورد تا به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شود. شاهکار مهدی طارمی در این بازی، این مهاجم ایرانی را در آستانه کسب عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ پرتغال قرار داد. مهرداد محمدی در این بازی نیز عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت و علیرغم شکست سنگین تیمش در این بازی نمره نسبتاً خوب ۶ را از آن خود کرد تا دومین بازیکن تیمش در این بازی لقب بگیرد.

مهدی با این هتریک ۳ گله شد تا در کنار پیتزی از بنفیکا و لوییز از پورتو در صدر گلزنان قرار بگیرد با این تفاوت که آمار مهدی طارمی نسبت به سایر رقبا خیلی بهتر بوده و به ازای هر ۲۹ دقیقه یک گل به ثمر رسانده است. عد از مهدی، مهرداد محمدی با دو گل زده دررتبه دوم بهترین گلزنان لیگ پرتغال قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=515534

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.