«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

شاخص بورس بیش از ۴۳ هزار واحد رشد کرد

  • کد خبر : 607729
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۰۵
شاخص بورس بیش از  ۴۳ هزار واحد رشد کرد

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز در گروه‌ها و سهم‌هایی که افزایش قیمت‌های زیادی را شاهد بودیم مثل گروه خودرو، همچنان کاهش و اصلاح قیمت را نیز شاهد بودیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معاملات بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۳ هزار و ۸۸۵ واحد صعود رقم دو میلیون و ۸۷ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۳۴۳ واحد صعود کرد و به رقم ۵۳۳ هزار و ۲۰۰ واحد رسید.

معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۶۹ هزار و ۱۲۷ میلیارد ریال انجام دادند. صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، نفت و گاز و پتروشیمی تامین و بانک تجارت نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.

سرمایه‌‌گذاری غدیر، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌‌گذاری گروه توسعه ملی، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات و گسترش سرمایه‌‌گذاری ایران خودرو نمادهای پربیننده بورس بودند.

محسن کرکه آبادی در ارتباط با تحلیل بازار بورس یکشنبه (نوزدهم مردادماه جاری) در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی تهران‌نیوز اظهار کرد: بازار امروز همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد مثبت متعادل‌تری نسبت به عبورهای قبلی از مقاومت‌های قبلی بود، و شاهد بودیم که تقریباً با افزایش تقاضا و رفتن سهم‌ها به سمت صف خرید عرضه‌های حقوقی‌ها نیز افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

این کارشناس بازار سرمایه افزود: امروز در گروه‌ها و سهم‌هایی که افزایش قیمت‌های زیادی را شاهد بودیم مثل گروه خودرو همچنان کاهش و اصلاح قیمتی را نیز شاهد هستیم.

کرکه آبادی تأکید کرد: تأخیر گشایش اقتصادی به دور از هرگونه گمانه‌زنی جو روانی مثبتی را تقریباً بر بازار حاکم کرده است و همچنان شاهد ورود نقدینگی به بازار سرمایه هستیم.

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد که همچنان بازار در شرایط کنونی میل بیشتری به تک سهم‌های بنیادی‌تری دارد که افزایش قیمت کمتری در این مدت داشته‌اند و از لحاظ ارزش و بنیادی همچنان جای برای رشد نسبت به هم گروهی‌های خود دارند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=607729

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.