توسط یک شرکت دانش‌بنیان؛

سیستم‌های طیف‌سنجی لیزری بومی‌سازی شد

  • کد خبر : 589970
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
سیستم‌های طیف‌سنجی لیزری بومی‌سازی شد

سیستم طیف سنجی رامان در صنایع مختلفی از جمله نفت و گاز، مواد غذایی و پتروشیمی کاربرد دارد، قیمت بالای نمونه مشابه خارجی، یک شرکت دانش‌بنیان داخلی را بر آن داشت که محصول ایرانی این دستگاه را با یک پنجم قیمت مشابه خارجی بومی سازی کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز به نقل از خبرگزاری آنا، حسین خادم  رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش‌بنیان درباره سیستم‌های طیف‌سنجی رامان گفت: طیف سنجی به روش رامان یک روش علمی است که در آن نور لیزر به مواد مختلف تابانده می‌شود و برگشت نور مبنای تحلیل و آنالیز علمی قرار می‌گیرد.

وی افزود: این دستگاه  برای آنالیز مواد مختلفی اعم از مشتقات نفت و گاز، مواد پتروشیمی، سلول‌های سرطانی، غذا و دارو، انواع جواهر و نظایر آنها به کار می‌رود. کاربردهای این دستگاه بسیار متنوع است و طیف وسیعی از نانو مواد را شامل می‌شود.

خادم با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای واردات این دستگاه، بیان کرد: به دلیل تحریم و افزایش قیمت، واردات این دستگاه سیستم‌های طیف‌سنجی با مشکل مواجه شد. این شرکت با تشکیل گروهی تحقیقی منسجم، تحقیقات اولیه را انجام داد و  توانست نمونه مشابه داخلی را  تولید کند.

رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان ضمن توضیح جزئیات  بیشتر در باره نحوه بومی سازی فناوری مرتبط با این دستگاه عنوان کرد:  محصول تولید شده در شرکت  با یک پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید می‌شود. این تفاوت قیمت و کیفیت خوب دستگاه باعث شده است که مشتریان  داخلی اقبال خوبی به این محصول نشان دهند. در حال حاضر بر خلاف نمونه‌های متفرقه وارداتی، این دستگاه با ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش و آموزش کامل به مشتریان تحویل داده می‌شود. همچنین محققانی که برای تحقیق از این دستگاه استفاده می‌کنند و قصد انتشار مقاله دارند، خدمات و تحلیل‌های لازم را از واحد آموزش شرکت دریافت می‌کنند.

منبع:

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589970

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.