چرا مسئولان همیشه غافلگیر می‌شوند ؟

  • کد خبر : 554604
  • ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۸:۱۵
چرا مسئولان همیشه غافلگیر می‌شوند ؟

مردم نجیب سیستان وبلوچستان تنها طلب رفاه اولیه یک زندگی را از مسئولین دارند و حقشان این نیست که یکی از مسئولین اصلی استان در برابر پاسخگویی به سوال خبرنگار جواب‌های از پیش تعیین شده بدهد ، بدون آن که سوال خبرنگار را شنیده باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تجربه نشان داده همیشه مسئولان کشور ما در برابر نزولات الهی و واکنش‌های طبیعی زمین غافلگیر می‌شوند.

نزولات الهی که می‌توان با آن مشکلات کم آبی کشور را با مدیریت صحیح حل کرد، قصه‌ای قدیمی است که در دوره‌های مختلف به ما نشان داده تنها باعث بی خانمان شدن مردم کشور می‌شود.

مردم نجیب سیستان وبلوچستان تنها طلب رفاه اولیه یک زندگی را از مسئولین دارند و حقشان این نیست که یکی از مسئولان اصلی استان در برابر پاسخگویی به سوال خبرنگار جواب‌های از پیش تعیین شده بدهد ، بدون آن‌که سوال خبرنگار را شنیده باشد.

بیشتر بخوانید:

امسال اکثر مردم کشور عید خود را با سین هشتم یعنی سیل تحویل کردند، آنجا بود که اگر نیروهای مردمی و جهادی نبود میزان تخریب و کشته شدگان شهرها افزایش پیدا می‌کرد. حال سئوال پیش می‌آید چه میزان غافلگیری دیگر لازم است تا ستاد مدیریت بحران غافلگیر نشود؟

در حال حاضر مسئولان دو راه دارند یا رو راست به مردم بگویند که خودشان بحران‌های طبیعی را مدیریت کنند یا وظیفه شان را به درستی انجام بدهند.

مردم سیستان و بلوچستان بر اثر سیل همان خانه‌های کاهگلی و کپری که داشتند هم از بین رفته و حتی اقلام اولیه زیست را هم ندارند.

خلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در رابطه با تعداد واحد‌های مسکونی تخریب شده در سیل به میزان گفته است: براساس پیش‌بینی‌ها حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر سیل در استان سیستان و بلوچستان خسارت دیده و رقم کلی خسارت حدودا تا یک هفته آینده اعلام می‌شود. بیشترین خسارت مربوط به شهر‌های کنارک، راسک، سرباز، فنوج و نیک شهر بوده است.

در این سیل تنها راه درآمدی مردم که مزرعه‌هایشان بود از بین رفته و دام‌های آن‌ها تلف شده اند. حتی اگر بحران سکونت مردم این شهر حل شود ،بحران کار و معیشت یک مسئله جدی در این استان خواهد بود.

غلام حیدر زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان می‌گوید: بر اساس برآوردهای اولیه سیلاب اخیر ۶۱۳ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی این استان وارد کرده است. عمده خسارت بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب‌و سوران و خاش گزارش‌شده است.

سیستان و بلوچستان تا قبل از سیل هم به‌عنوان استانی محروم از آن یاد می‌شد، این استان بر خلاف جاذبه‌های طبیعی و گردشگری که دارد هیچ گاه آن‌طور که باید به آن توجه نشده است.

سیستان و بلوچستان

حمله احتمالی تمساح‌ها به مردم در سیستان و بلوچستان

در سیستان و بلوچستان یک مشکل دیگر هم  علاوه بر مشکلات ایجاد شده توسط سیل وجود دارد و آن وجود تمساح پوزه کوتاه یا گاندو است. در همین راستا اداره کل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: با توجه به بارندگی‌های اخیر و سیلاب به وجود آمده در جنوب این استان احتمال خروج تمساح‌ پوزه کوتاه (گاندو) از برکه وجود دارد که مردم باید به‌شدت مراقب حمله آن‌ها باشند.  در این اطلاعیه به مردم تأکید شده است که نسبت به تردد در مناطق سیلابی، حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک‌ها، مرداب‌ها و مناطق حاشیه‌ای که محل تجمع آب‌های راکد شده است، جدا خودداری شود.

سیستان و بلوچستان

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=554604

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.