استاد اقتصاد دانشگاه اعلام کرد

سیاست‌های غلط وزارت اقتصاد اعتماد شهروندان را خدشه‌دار کرد

  • کد خبر : 614309
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
سیاست‌های غلط وزارت اقتصاد اعتماد شهروندان را خدشه‌دار کرد
یک استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به اینکه سیاست‌های غلط وزارت اقتصاد در ارائه آمار شاخص‌های اقتصادی و بورس موجب سلب اعتماد شهروندان شده است،گفت: دولت در هر شرایطی باید پاسخ‌گوی مشکلات اقتصادی کشور باشد.

آلبرت بغزیان در گفتگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به اینکه اعمال سیاست‌های غلط وزارت اقتصاد ریزش غیرطبیعی را در بازار بورس رقم زد،افزود: نهادهای دولتی و تصمیم‌های غلط آنها در یک برهه حساس تاثیری عمیقی را بر کاهش اعتماد شهروندان گذاشته است به‌طوری‌که بی‌اعتمادی فراگیر شده در جامعه به‌گونه‌ای است که دولت‌های آینده نیز باید با آن دست و پنجه نرم کنند.

این استاد اقتصاد دانشگاه تصریح‌کرد: تحت هر شرایطی دولت باید مسئولیت‌پذیر و پاسخ‌گوی مسائل اقتصادی کشور باشد اما در شرایط کنونی از سوی نهادهای دولتی نسبت به عملکرد آنها پاسخ‌ قانع‌کننده‌ای به مردم داده نمی‌شود.

وی اضافه‌کرد:متاسفانه در زمینه ارائه آمار‌ها از سوی نهادهای مختلف دولتی شاهد تناقض‌گویی با واقعیتی هستیم که در بین عوام جامعه می گذرد. چطور امکان دارد یدون ارائه هیچ‌گونه آمار و سندی رئیس دولت و وزرای اقتصادی صحبت از کاهش میزان بیکاری و رشد اشتغال‌زایی کنند؟

این استاد اقتصاد دانشگاه افزود: در شرایط کنونی که بسیاری از شاخص‌های اقتصادی در کشورهای مختلف دنیا روند منفی را طی می‌کنند،دولت همچنان صحبت از رشد اقتصادی در سایه افزایش افسارگسیخته نرخ ارز می‌کند؟

بغزیان افزود: ریزش شاخص بورس در مدت کوتاه و ایجاد سیگنال ناامیدی در بین سهامداران نتیجه ناهماهنگی وزارت اقتصاد و وزارت نفت با تیم اقتصادی دولت بود اما در زمینه ارائه آمار شاهد این موضوع هستیم که مردم عادی در جامعه گرانی و افزایش نرخ تورم و قیمت کالاهای اساسی را تجربه می‌کنند در حالی که دولت صحبت از ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی کشور در ۷ سال گذشته می‌کند.

وی تصریح‌کرد: تداخل آماری بین بانک مرکزی و مرکز آمار ایران و وزارت اقتصاد در ارائه نرخ تورم کالاهای اساسی همچنان معضلی است که سال ها پابرجاست و دولت نتوانسته آن را حل کند. مردم باید آمار کدام نهاد دولتی را در حوزه اقتصاد باور کنند وقتی هیچ کدام از وزارت‌خانه‌ها با هماهنگ نیستند و آمار دقیقی را ارائه نمی‌کنند؟

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614309
  • نویسنده : احمدرضا صباغی
  • منبع : تهران نیوز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.