دهنوی در گفت‌وگو با «تهران نیوز» مطرح کرد:

سوددهی معادن به مردم برگردد / ارائه طرح و انتظار تصویب در مجلس

  • کد خبر : 623265
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲:۱۱
سوددهی معادن به مردم برگردد / ارائه طرح و انتظار تصویب در مجلس
عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: در مجلس در پی تصویب طرحی هستیم که اگر در منطقه‌ای معدنی وجود داشته و از آن بهره‌برداری می‌شود؛ به نحوی باشد که بخشی از منافع معدن به مردم آن منطقه تعلق گیرد.

سیدمحسن دهنوی، عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز در تبیین پدیده کوه‌خواری داشتن کارخانه سیمان، اظهارداشت: مواد اولیه صنعت کارخانه سیمان، معدن است که اعم آن از کوه، زمین و منابع زیرزمینی است؛ بنابراین قطعاً بخشی از کوه برداشته می‌شود اما این به معنای از کوه‌خواری نیست.

وی گفت: خانواده‌ای را در نظر بگیرید که به‌عنوان مثال در دامنه جنوبی البرز که بخشی از منابع ملی را احاطه کرده، اقدام به صنعت سازی کند که نوعی کوه‌خواری به حساب می‌آید، اما در کارخانه سیمان استفاده از منابع طبیعی صورت می‌گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجلس درپی تصویب طرحی هستیم تا اگر در منطقه‌ای معدنی وجود داشته و از آن بهره‌برداری می‌شود؛ به نحوی باشد که بخشی از منافع معدن به مردم آن منطقه تعلق گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر بهره‌برداری از معادن منطقه باعث سوددهی به مردم آن منطقه شود اتفاق خوبی است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=623265

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.