سفر پرهزینه علی لاریجانی به صربستان

  • کد خبر : 534427
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
سفر پرهزینه علی لاریجانی به صربستان

در حالی که تیم رسانه‌ای رئیس مجلس سفر ساده وی به صربستان را در بوق و کرنا کرده است اما آمار حکایت از سفر پرهزینه علی لاریجانی به بلگراد دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در حالی که تیم رسانه‌ای رئیس مجلس پرواز وی به صربستان آن هم با هواپیمای عادی را در بوق و کرنا کردند که محاسبات نشان از سفر پرهزینه علی لاریجانی به بلگراد دارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قرار بود ۲۱ مهر ماه تهران را به مقصد صربستان برای شرکت در اجلاس چهل و یکمین اجلاس بین‌المجالس جهانی(IPU) ترک کند؛ سفری که در عرف مسافرت‌های رئیس مجلس باید با هواپیمای اختصاصی صورت گیرد.

اما در این میان سایت رسمی مجلس شورای اسلامی خبری را منتشر کرد که بیش از خبر حضور ایران در این اجلاس بین‌المللی در فضای مجازی سر و صدا به پا کرد؛ «لاریجانی با پرواز عادی تهران به مقصد بلگراد ترک کرد». از سوی دیگر خبرگزاری خانه ملت این خبر را همراه با عکس لاریجانی که در پرواز عادی در کنار مردم نشسته است نیز منتشر کرد.

 

سفر پرهزینه علی لاریجانی

 

خبر سفر لاریجانی به بلگراد با پرواز عادی در حالی از سوی خبرگزاری خانه ملت و سایت رسمی مجلس مخابره شد که این دو رسانه پس از پایان سفر رئیس مجلس، هیچ اشاره‌ای به نوع پرواز بازگشت نکردند و تنها به این خبر بسنده کردند که «لاریجانی بلگراد را به مقصد تهران ترک کرد»

 

بیشتر بخوانید: دو رنگی رئیس مجلس در برخورد با مواضع آمریکا / تحصیل دختر لاریجانی در آمریکا + سند

 

سفر پرهزینه علی لاریجانی

سفر پرهزینه علی لاریجانی و اشتباه در صرفه‌جویی اقتصادی!

در این میان و براساس اطلاعاتی که سایت فلایت رادار[داده‌های پروازی] منتشر کرده است، حاکی از این است که لاریجانی با هواپیمایی اختصاصی به تهران بازگشته است. براساس اطلاعات این سایت، «ایرباس ۳۲۱» متعلق به آشیانه جمهوری اسلامی با کال ساین مخصوص رئیس مجلس(IRAN۰۳) در تاریخ ۲۴ مهر یعنی همان روز بازگشت لاریجانی یک پرواز رفت و آمد به بلگراد داشته است.

 

سفر پرهزینه علی لاریجانی به صربستان

 

آنچه در این میان حائز توجه است، شوآف و سروصدای رسانه‌ای تیم لاریجانی مبنی بر عزیمت رئیس مجلس به یک اجلاس بین‌المللی آن هم با پرواز عادی است، خبری که قصد داشت نشان دهد سفرهای مجلس با درک شرایط خاص اقتصادی کشور انجام می‌شود اما داده‌های پروازی می‌گویند اگر لاریجانی از ابتدا با پرواز اختصاصی به بلگراد سفر کرده بود، هزینه کمتری برای این سفر هزینه می‌شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534427

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.