عضو تیم ملی قایقرانی:

سطح آمادگی بدنی را با دستگاه ارگو حفظ کنیم

  • کد خبر : 598228
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
سطح آمادگی بدنی را با دستگاه ارگو حفظ کنیم

شکیبا وقوفی گفت:دو تا سه نوبت بر روی آب پارو می‌زنم، ولی سعی می‌کنم بیشتر در خانه تمرین کنم. چون دستگاه شبیه سازی (ارگو) که فدراسیون قایقرانی به صورت امانت در اختیار من قرار داده و می‌توانم در خانه از آن استفاده کنم و آمادگی جسمانی خود را می توانم حفظ کنم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شکیبا وقوفی عضو تیم ملی قایقرانی درباره تمرینات انفرادی خود در دریاچه آزادی اظهار کرد: حدود دو هفته است که زیر نظر مستقیم مربی تیم  ملی روئینگ بانوان در دریاچه آزادی تمرینات خود را انجام می‌دهم. در طول هفته، دو تا سه نوبت بر روی آب پارو می‌زنم، ولی سعی می‌کنم بیشتر در خانه تمرین کنم. چون دستگاه شبیه سازی (ارگو) که فدراسیون قایقرانی به صورت امانت در اختیار من قرار داده و می‌توانم در خانه از آن استفاده کنم و آمادگی جسمانی خود را می توانم حفظ کنم.

او افزود: حدود یک هفته است تمریناتمان پرفشار‌تر شده است. برای اینکه آماگی جسمانی ما برای تمرین بر آب مانند روال قبل شود، سعی می‌کنم دو تا سه روز در هفته را به دریاچه آزادی برای قایقرانی بروم. تقریبا  سه ماه به دلیل تعطیلی اردوها بر روی آب پارو نزدم و بعد از این مدت بر روی آب قرار گرفتن کمی سخت بود و هنوز عادت به تمرین‌های روی آب نکرده بودم. البته خدا را شکر افت آنچنانی نداشتم، با تمرین‌هایی که مربی تیم در اختیار من و دیگر هم تیمی‌ها گذاشته بود توانسته ام سطح آمادگی و عملکرد خود را حفظ کنم.

عضو تیم ملی روئینگ گفت: تا وقتی که خودمان بخواهیم و با دستگاه ارگومتر در خانه تمرین داشته باشیم، می‌توانیم سطح آمادگی مان را حفظ کنیم. البته هیچ چیزی جایگزین پارو زدن برای قایقرانان نمی‌شود، ولی سطح آمادگی بدنی را با ارگو نیز می‌توانیم حفظ کنیم.

وقوفی ادامه داد: هر زمان که به اردو‌ها برگردیم تقریبا مدتی طول می‌کشد تا بتوانیم بدنمان را با تمرینات آبی وفق دهیم. از آن روزی که اردو‌ها تعطیل شد و به خانه بازگشتم مرتب با مربی در ارتباط هستم و هر روز، دو تا سه نوبت تمرین انجام می‌دهم و طبق برنامه‌ای که مربی تیم ارائه می‌دهد نتایج تمرینات خود را روزانه برای او ارسال می‌کنم. مربی هر روز عملکرد من و دیگر اعضای تیم را مورد بررسی قرار می‌دهد.

منبع:  جوان

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=598228

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.