سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مالک اشتر زمان بود / او رفت تا ایران بماند

  • کد خبر : 551706
  • ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مالک اشتر زمان بود / او رفت تا ایران بماند

این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نقش مالک اشتر در زمان امام  علی علیه السلام را برای کشورمان ایفا نمود و تا آخرین قطره خونش، پای اعتقادات و امنیت مردم کشورش در مقابل زورگویی های امریکا ایستاد.

شهرام عبدلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نماد بارز یک مبارز ایرانی بود، اظهار داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نقش مالک اشتر در زمان امام  علی علیه السلام را برای کشورمان ایفا نمود و تا آخرین قطره خونش، پای اعتقادات و امنیت مردم کشورش در مقابل زورگویی های امریکا ایستاد و به شهادت رسید تا به یک الگویی ماندگار برای ادامه دهندگان راهش تبدیل شود.

وی ادامه داد: یقینا در زمان فعالیت های تروریستی گروهک داعش، هر زمان که نام سردار حاج قاسم سلیمانی را می شنیدند، دچار ترس و هراس می شدند و یقینا اگر حضور افرادی همچون حاج قاسم و مدافعان حرم در عراق و سوریه نبود، یقینا همچنان شاهد جنایت های داعش با حمایت امریکا در سطح منطقه بودیم.

مالک اشتر

عبدلی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی به شخصیتی محبوب نزد مردم ایران و منطقه تبدیل شده بود و امریکا از وجود چنین افرادی وحشت داشت، تاکید کرد: یک جمله زیبایی خواندم و آن اینکه، زمانی که ما خواب بودیم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با داعش جنگید و زمانی که ما خواب بودیم، او به شهادت رسید و این نشان می دهد که آسایش و آرامش کشورمان را مدیون رشادت ها و از جان گذشتگی های حاج قاسم سلیمانی ها هستیم.

این بازیگر سینما و تلویزیون تصریح کرد: این شهید بزرگوار افتخار تمام ایرانی ها و مسلمانان محسوب می شود و اگر واقعه عاشورا را با نام سالار شهیدان علیه السلام و یاران باوفایش توصیف می کنند، حاج قاسم سلیمانی را باید با عبارت های شجاع، فداکار، ایثارگر، قاطع و… باید توصیف نمود.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه یاد و خاطره شهدایی همچون سردار سلیمانی تا ابد زنده خواهد ماند، ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی رفت تا ایران بماند و راهش ادامه دارد و همانطور که در دوران دفاع مقدس شاهد نقش آفرینی این شهید در مقابله با رژیم بعث عراق بودیم، در دوران مقابله با داعش هم حاج قاسم و یارانش سنگ تمام گذاشتند و درس خوبی به داعش و حامیانش دادند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=551706

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.