اختصاصی «تهران نیوز»/

سردار حسن‌زاده با خانواده شهید جهادگر حبیب‌پور دیدار کرد

  • کد خبر : 607310
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
سردار حسن‌زاده با خانواده شهید جهادگر حبیب‌پور دیدار کرد

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران گفت: شهید حبیب پور تنها متعلق به خانوادش نیست، بلکه متعلق به همه مردم کشور است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران در دیدار با خانواده شهید جهادگر مهدی حبیب‌پور اظهار داشت: شهید حبیب‌پور شخصیتی جامع و کامل در حوزه‌های فرهنگی، جهادی و … است، بسیجی یعنی این‌که هرجا انقلاب نیاز دارد باشیم.

وی گفت: این شهید جهادگر آتش به اختیار و یک الگو بود. همان‌طور که سردار سلیمانی دارای مکتب بود، شهید حبیب‌پور نیز یک مکتب ایجاد کرد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران عنوان کرد: شهید حبیب پور ثابت کرد، بسیجی می‌تواند در همه عرصه‌ها اثرگذار باشد، امروز برای جوانان الگویی چون این شهید جهادگر در عرصه فرهنگی و سازندگی، راهیان نور، اربعین، کرونا و … داریم، شهیدی که باعث افتخار است، شهید حبیب‌پور برای خانواده نبود، بلکه برای همه مردم کشور است.

شهید حبیب پور یک الگوی جهادگر بسیجی است

سردار حسن زاده بیان داشت: شهید حبیب پور یک مجاهد بسیجی بود که در عرصه‌های مختلف خدمت کرد و به یک الگو تبدیل شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید حبیب پور، افزود: از نظر مقام معظم رهبری بسیجی واقعی کسی است که هر جا انقلاب اسلامی به آن نیاز داشت در آن عرصه حضور یابد و فعالیت کند که حاج مهدی که همواره آتش به اختیار و گوش به فرمان رهبری بود، در این زمینه یک الگو بود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران با تأکید بر این‌که امروز مصداق و الگوی فرمایشات رهبری شهید حبیب پور است، بیان کرد: این شهید بزرگوار با ایثار، جهاد، فداکاری و فعالیت در عرصه‌های فرهنگی، سازندگی، اجتماعی و اقتصادی و اردوهای راهیان نور و مقابله با کرونا با اقداماتی که انجام داد، به عنوان یک الگوی واقعی جهادگر بسیجی در جامعه ماندگار شد.

سردار حسن زاده با اشاره به اهمیت و ضرورت حفظ و نگهداری از الگوهای ماندگار در جامعه، تأکید کرد: امروز شهید حبیب پور مانند سردار سلیمانی در عرصه‌های مختلف برای مردم به ویژه محرومان، به چهره شناخته شده‌ای تبدیل شد که برای ماندگار شدن این چهره، با انجام فعالیت‌های مختلف فرهنگی و تهیه آثار سمعی و بصری از زندگی این شهید ضمن حفظ یاد و خاطره این مرد بزرگ، اثرات ماندگار وی را برای نسل‌های بعدی به عنوان یک الگو بیان شود.

وی با بیان اینکه این مجاهد شهید تنها یک فرد نیکوکار در خانواده، سپاه استان و منطقه نبود، خاطرنشان کرد: این جهادگر شهید یک شخصیت فراگیر بود و با ویژگی‌های شخصیتی که داشت با نیت مخلصانه و الهی، با دست خالی،  اراده قلبی و اعتقاد به خداوند توانست فعل خواستن توانستن است را به‌خوبی صرف و به مردم خدمت کند و جاودان بماند و روحش شاد و قرین الهی باشد.

ناگفته‌هایی از شهید حبیب‌پور

دوست و هم‌رزم شهید حبیب‌پور در این دیدار بیان کرد: شهید حبیب‌پور در عرصه ‌های مختلف فعالیت ورود جدی داشت، به طور مثال در عرصه راهیان نور ۲۰ سال تلاش کردند و در مناطق عملیاتی بزرگترین نمایشگاه کتابی را  ایجاد کرده بودند، در عرصه جهادی یک گروه جهادی تشکیل داده بودند و در عرصه‌های مختلف اقدامات جهادی بسیار تأثیرگذاری داشتند.

گفتنی است؛ مجید امیرعبداللهیان معاون هماهنگ کننده و برخی از مسئولان و معاونان سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام سردار حسن زاده را در این دیدار همراهی می‌کردند.

شهید مهدی حبیب‌پور بسیجی جهادگری بود که با ایثار و فداکاری با تأسیس خیریه حضرت جواد الائمه علیه‌السلام به نیازمندان و محرومان منطقه خدمات رسانی می‌کرد و علاوه برانجام فعالیت‌های فرهنگی، با ایجاد یک کارگاه تولیدی لباس پوشاک ایرانی اسلامی، برای بیش از ۱۵۰ زن سرپرست خانوار و نیازمند منطقه اشتغالزایی کرد که با شیوع ویروس کرونا این واحد تولیدی با تغییر خط تولید روزانه بالغ بر ۲۰۰ هزار عددماسک بهداشتی تولید و در اختیار مراکز درمانی و خیریه با قیمت تمام شده قرار می‌داد و در نهایت این مرد بزرگ و الهی با ابتلا به بیماری کووئید ۱۹ پس از ۱۰ روز دست و پنجه نرم کردن با ویروس منحوس کرونا در شب شهادت حضرت جواد الائمه علیه‌السلام دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

عکس از: سجاد طلوعی

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=607310

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.