سد مقاومتی دلار شکسته شد

  • کد خبر : 545456
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
سد مقاومتی دلار شکسته شد

صرافان معتقدند سد مقاومتی دلار ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است .  بر این اساس نرخ خرید دلار از مردم نیز ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سد مقاومتی دلار در صرافی های بانکی امروز با روند افزایشی در مرز ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان ایستاد. همچنین بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر این اساس ۱۰ ارز بین بانکی ثابت ماند، نرخ ۲۰ ارز دولتی کاهش و ۱۷ ارز رسمی افزایش یافت.

دیروز هر دلار در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان عرضه شد و بازارساز تلاش گسترده‌ای را به کار گرفت تا دلار در صرافی‌های بانکی به کانال سیزده هزار تومان وارد نشود اما پیشروی قیمت‌ها در بازار آزاد سبب شد قیمت‌ دلار در صرافی‌های بانکی افزایشی برابر با چهارصد تومان را در یک روز تجربه کند.

به این ترتیب سد مقاومتی دلار شکسته شد و صرافان معتقدند سد مقاومتی دلار ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است .  بر این اساس نرخ خرید دلار از مردم نیز ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شد.

بررسی‌ها نشان می دهد نرخ یورو نیز با افزایشی محسوس به ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید و نرخ خرید این ارز در صرافی‌های بانکی نیز برابر با ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان گزارش شد.

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر این اساس ۱۰ ارز بین بانکی ثابت ماند، نرخ ۲۰ ارز دولتی کاهش و ۱۷ ارز رسمی افزایش یافت.

سد مقاومتی دلار

بیشتر بخوانید:

انتخابات مجلس پارامتری مهم در افزایش یا کاهش قیمت دلار 

یوسف کاووسی کارشناس اقتصادی بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز  در خصوص ادامه روند افزایش قیمت دلار گفت: بانک مرکزی امروز هم نرخ فروش را افزایش داد و به نظر این داستان تا شب ژانویه حداقل ادامه داشته و افزایشی باشد ولی بعد از آن در مقطع کوتاه کاهش وسپس در اواخرسال افزایشی است.

کاووسی عنوان کرد: رییس کل بانک مرکزی  در روز گذشته با احتیاط سخن گفت و از آثار افزایش نرخ بنزین و بالتبع اثر فزایش آن بر سایر کالاها و ارز گفت و هشدارجدی به سرمایه گذاران برای ورود به این بازار نداد و هشدار ضمنی بود که ریسک را هم درنظر داشته باشند.

وی در پایان گفت: انتخابات مجلس هم پارامتری قابل محاسبه در افزایش یا کاهش قیمت دلار است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545456

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.