سامانه کارا برای تسهیل و رفع موانع تولید است

  • کد خبر : 514255
  • ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
سامانه کارا برای تسهیل و رفع موانع تولید است

در سال ۹۸ هیچ گونه اعتباری برای مشاغل خانگی تخصیص داده نشده است، شهرداری ها موظف هستند طبق اجرای ماده ۱۱ قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی نسبت به برپایی نمایشگاه اقدام کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ،جعفر میرزا ملکی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: سامانه کارا طرحی بود که در سال ۹۶ مصوب و در سال ۹۷ اجرایی شد اما در سال ۹۸ تمدید نشده است؛ ۱۰۱ طرح در سامانه کارا ثبت که مبلغ صد و پنجاه و هفت میلیارد و ۹۴۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال توسط بانک ها پرداخته شده است.

وی ادامه داد: توسط بانک توسعه تعاون سه طرح، بانک کشاورزی ۷۷ طرح، پست بانک ۸ طرح، صندوق کارآفرینی امید ۱۳ طرح پرداخت شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند بیان کرد: متاسفانه در خصوص مشاغل خانگی نیز هیچ اعتباری در سال ۹۸ اعتباری تخصیص داده نشده است.

میرزا ملکی افزود: در سال ۹۸، ۱۳۰ مجوز در اداره کار داده شده که از این تعداد ۳۲ طرح مربوط به میراث فرهنگی، ۳ طرح جهاد کشاورزی، ۹۴ طرح مربوط به اداره صنعت، معدن و تجارت و یک طرح مربوط به اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی بوده و کل پرداختی یک میلیارد و ۳۰۸ میلیون تومان بوده است.

وی تصریح کرد: در خصوص حمایت از مشاغل خانگی شهرداری ها موظف هستند طبق اجرای ماده ۱۱ قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی نمایشگاه‌هایی را دایر و برای عرضه محصولات و صنایع دستی در اختیار این افراد قرار دهند؛ به همین دلیل باید شهرداری ها را برای انجام این کار موظف کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=514255

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.