سازمان همکاری اسلامی تهاجم اسرائیل به سودان را شدیداً محکوم کرد

  • کد خبر : 4205
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۶
سازمان همکاری اسلامی تهاجم اسرائیل به سودان را شدیداً محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مستقر در سازمان ملل متحد در نیویورک با صدور بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به مجتمع صنعتی نظامی سودان را محکوم و همبستگی خود را با این کشور اعلام کردند. سفرای کشورهای گروه سازمان همکاری اسلامی سه‌شنبه شانزدهم آبان ماه در نیویورک و به ریاست جمهوری قزاقستان تشکیل جلسه دادند. […]

به گزارش خبرگزاری فارس، سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مستقر در سازمان ملل متحد در نیویورک با صدور بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به مجتمع صنعتی نظامی سودان را محکوم و همبستگی خود را با این کشور اعلام کردند.

سفرای کشورهای گروه سازمان همکاری اسلامی سه‌شنبه شانزدهم آبان ماه در نیویورک و به ریاست جمهوری قزاقستان تشکیل جلسه دادند. دستور کار اصلی این نشست تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی در حمله به کارخانه تسلیحات در سودان بود که پس از بحث و تبادل‌نظر، متن زیر به عنوان بیانیه گروه سازمان همکاری اسلامی در محکومیت حمله به سودان صادر شد:

«سفرا و نمایندگان دائم کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی حمله تروریستی ۲۴ اکتبر ۲۰۱۲ (سوم آبان ماه سال‌جاری) به مجتمع صنعتی نظامی یرموک در خارطوم که منجر به کشته شدن شماری از مردم و خسارات قابل توجه مادی شد را قویاً محکوم می‌کنند. آنها این حمله را نقض فاحش حاکمیت سودان و نقض حقوق و موازین بین‌المللی قلمداد کردند.

سفرا و نمایندگان دائم کشورهای سازمان همکاری اسلامی همبستگی کامل خود را با سودان اعلام و هر اقدام یا تلاشی را در جهت هدف قرار دادن امنیت، ثبات و تمامیت ارضی سودان محکوم کردند. آنها حمایت خود را از مردم سودان و کلیه اقدامات مقامات سودان در حمایت از حاکمیت و امنیت مردم خود اعلام کردند.»

گروه سازمان همکاری اسلامی نسخه‌ای از این بیانیه را برای دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال و درخواست کرد تا این بیانیه به عنوان سند سازمان ملل منتشر شود.

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=4205

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.