ساخت ۹۱ هزار مسکن برای محرومان و ایتام توسط بنیاد مسکن

  • کد خبر : 620246
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
ساخت ۹۱ هزار مسکن برای محرومان و ایتام توسط بنیاد مسکن

مقام مسئول بنیاد مسکن از ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی برای محرومان چابهار، زاهدان و مشهد خبر داد و گفت: تا بهار آینده ۱۹۴ هزار مسکن برای محرومان تکمیل می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مقام مسئول بنیاد مسکن از ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی برای محرومان چابهار، زاهدان و مشهد خبر داد و گفت: تا بهار آینده ۱۹۴ هزار مسکن برای محرومان تکمیل می‌شود.

حمیدرضا سهرابی با اشاره به برنامه ساخت ۱۰۰ هزار مسکن برای محرومان از سال ۹۴ اظهار کرد: در این برنامه تاکنون ساخت ۸۱ هزار واحد مسکونی آغاز شده که از این تعداد ۶۲ هزار واحد تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکن محرومان، هشت میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شد که به تازگی به ۱۵ میلیون تومان افززایش یافته است.

وی از برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن محرومان در ۲۱ استان کشور خبر داد و افزود: در تفاهم سال‌های گذشته با سازمان برنامه و بودجه، برای سال ۹۷، احداث ۱۶ هزار واحد مسکن محرومان برای سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان‌‌‌‌جنوبی در برنامه قرار گرفت که این واحدها با تعدادی بیشتر و با همان بودجه برای ۱۶ هزار و ۳۰۰ خانوار به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن یادآور شد: برای سال گذشته و امسال احداث تعداد ۷۷ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در برنامه قرار گرفت که پیش‌بینی شده است تا این واحدها در خرداد ۱۴۰۰ تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

به گفته وی، از ۷۷ هزار و ۴۴۰ واحد موضوع تفاهم بنیاد با سازمان برنامه و بودجه دو هزار واحد، مربوط به مسکن ایتام است که برای این اقشار، علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن، ۵۰ میلیون تومان بلاعوض پیش‌بینی شده است. ۲۵ میلیون تومان از بلاعوض‌ها را برای هر واحد صندوق توسعه ملی و ۲۵ میلیون تومان دیگر را بنیاد با منابع داخلی خود تامین خواهد کرد.

سهرابی ادامه داد: برای افراد تحت‌پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) هرکدام از این نهادها برای مشمولان تحت‌پوشش خود ۲۵ میلیون تومان بلاعوض پرداخت خواهند کرد که این رقم با ۵۰ میلیون تومان بلاعوض، پروانه و نظارت رایگان، بیمه حوادث رایگان، شرایطی را فراهم می‌کند تا واحدها در زمان مناسب برای محرومان احداث شود.

وی توضیح داد: مسکن محرومان، موضوع تفاهم بنیاد مسکن با سازمان برنامه و بودجه در مجموع با پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌‌بهره و بلاعوض احداث می‌شود که از این رقم، دو هزار و ۱۰۰ میلیاردتومان بلاعوض و مابقی تسهیلات با نرخ سود پنج درصد است.

سهرابی با اشاره به برنامه تامین مسکن خانوارهای دومعلول روستایی، گفت: تاکنون ساخت چهار هزار و ۵۵۰ واحد به اتمام رسیده است که با همکاری سازمان بهزیستی و بنیاد مستضفعان انجام می‌‌شود.

وی همچننین بیان کرد: ساخت ۱۴ هزار مسکن در حاشیه شهرهای چابهار، زاهدان و مشهد در برنامه بنیاد مسکن قرار دارد که با احتساب مسکن ایتام که ۲۰۰ واحد است در مجموع ۹۱ هزار و ۵۴۰ واحد در کشور برای محرومان و ایتام احداث خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620246

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.