زیرساخت‌های تأمین انرژی جهان در کشور فراهم است

  • کد خبر : 539593
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
زیرساخت‌های تأمین انرژی جهان در کشور فراهم است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هشت درصد ذخایر گازی جهان در منطقه پارس جنوبی قرار دارد و همچنین زیرساخت‌های خوبی در خصوص تأمین انرژی دنیا در کشور وجود دارد.

سکینه الماسی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که کشور ایران در حوزه انرژی جزو کشورهای مملو از ذخایر انرژی است، اظهار داشت: هشت درصد ذخایر گازی جهان در منطقه پارس جنوبی قرار دارد و علاوه بر آن، زیرساخت‌های خوبی در خصوص تأمین انرژی جهان در کشور وجود دارد.

وی گفت: دو دستاورد مهم ۴۰ سال اول انقلاب اسلامی؛ یعنی نیروگاه اتمی بوشهر و پارس جنوبی در استان بوشهر قرار دارند و بتن‌ریزی فاز دوم و سوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر می‌تواند آینده خوبی را در حوزه انرژی برای کشور رقم بزند.

بیشتر بخوانید:

باید به سمت انرژی‌های پاک رفت

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همانطور که کارشناسان و مسئولان کشور بارها اذعان کرده‌اند، روزی فرا خواهد رسید که سوخت‌های فسیلی به اتمام می‌رسد و باید به فکر سوخت‌های پاک و جایگزین بود؛ لذا سوخت هسته‌ای به عنوان یک انرژی پاک می‌تواند جایگزین خوبی برای سوخت‌های فسیلی باشد.

الماسی افزود: خوشبختانه با توجه به گزارشاتی که شنیده‌ایم و خوانده‌ایم تا سال ۱۴۰۶ و ۱۴۰۸ که فازهای دوم و سوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر افتتاح خواهند، ظرفیت تولید برق هسته‌ای کشور به سه هزار مگاوات خواهد رسید و از طرف نیروگاه هسته‌ای بوشهر از توان بالایی برای شیرین کردن آب آشامیدنی برخوردار است، البته موضوع آب شیرین‌کن به عزم نمایندگان مجلس بستگی دارد تا با اختصاص بودجه این توان در نیروگاه بوشهر به کار گرفته شود.

 

گام چهارم نگرش را تغییر می‌دهد؟

وی درباره گام چهارم کاهش تعهدات برجامی گفت: این گام سبب می‌شود تا اروپایی‌ها وسایر طرف‌های برجام تغییراتی در نگرششان نسبت به ایران دهند و به تعهداتشان پایبند بمانند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گام چهارم خواسته و جزء مطالبات مردم است و مردم از دولت‌مردان می‌خواهند تا این گام‌ها را مستحکم بردارند؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران تا به این لحظه به تمام تعهدات برجامی خود عمل کرده و این اروپایی‌ها هستند که به تعهداتشان عمل نمی‌کنند. پس باید دولت‌مردان و مسئولان همین مسیر را ادامه دهند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=539593

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.