زنان با ایفای نقش تربیتی خود می توانند تمدن ساز باشند

  • کد خبر : 534376
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
زنان با ایفای نقش تربیتی خود می توانند تمدن ساز باشند

فرماندار شهرستان قدس گفت: زنان جایگاه مهمی در عرصه های مختلف جامعه داشته و می توانند با ایفای نقش تربیتی خود در تمدن سازی نقش داشته باشند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نقش و جایگاه زن در جامعه بسیار مهم و سرنوشت ساز است و در طول تاریخ زنان عنصری مهم در تغییر ارزش ها، باورها و رفتارهای جامعه داشته اند و زن به واسطه جایگاه تربیتی اش، محور کلیدی خانواده است و خانواده مهمترین عنصر نظام اجتماعی، هسته اصلی تحولات آن و نهاد فعال جامعه تلقی می شود. بنابراین زن نقش بی بدیل در انتقال تکامل گرایی ایفا می کند.

لیلا واثقی، فرماندار شهرستان قدس در جمع خبرنگاران در ارتباط با نقش زن مؤمن انقلابی در تمدن سازی در گام دوم انقلاب، اظهار داشت: تمدن و فرهنگ به غنای هر کشور باز می گردد و هر کشور را منتصب به تمدن و فرهنگ آن کشور می کند و یکی از فرهنگ سازها و تمدن سازی هر کشوری زنان آن کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت هر کشور را به خود اختصاص می دهند و از سویی نقش تربیتی، تعلیم و تربیت دهنده در خانواده دارند افزود: زنان نقش مهمی در تمدن سازی و فرهنگ کشورها دارند و به دلیل نقش تربیتی که دارند باید اهدافی که در گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است را به خوبی انجام داده و در فعالیت های فرهنگی در مساجد، مدارس و مکان های عمومی ایفای نقش داشته باشند.

واثقی گفت: زنان در جامعه از نظر جایگاه سیاسی و مدیریتی می توانند نقش مهمی را ایجاد کنند و زمانی که زنان ایران در جایگاه های مهم سیاسی، اقتصادی و مدیریتی فعالیت کنند تفکر کشورهای دیگر نسبت به  ایران و فرهنگ و تمدن کشور ما تغییر خواهد کرد و پیش از پیش باید نقش زنان در مدیریت های ارشد و جایگاه های سیاسی را حائز اهمیت دانست. زنان در جامعه ما باید بلوغ سیاسی و اجتماعی خود را ارتقاء دهند تا بتوانند در جایگاه های مهم در عرصه مدیریتی حضور یابند.

وی در ارتباط با نقش زنان در بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب به نقش و جایگاه زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی پرداخته شده است و در جامعه امروز با توجه به آگاهی و رشد اجتماعی و افزایش سطح تحصیلات زنان باید فرصت حضور آنها در عرصه های مختلف داده شود.

فرماندار شهرستان قدس تصریح کرد: امروز جایگاه زنان در جامعه اسلامی جایگاه مهم و اساسی است و زنان با ایفای نقش تربیتی خود می توانند تمدن ساز باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534376

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.