زمان رتبه‌بندی معلمان و آزمون اصلح فرهنگیان اعلام شد

  • کد خبر : 506502
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
زمان رتبه‌بندی معلمان و آزمون اصلح فرهنگیان اعلام شد

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، تعداد مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون اصلح سال جاری را ۱۶ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این آزمون به طور همزمان روز جمعه اول شهریور سال جاری در ۳۱ استان کشور، برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سرپرست وزارت آموزش و پرورش سید جواد حسینی درباره سیاست‌ها و برنامه‌های خود در وزارت آموزش‌ و ‌پرورش اظهار داشته است : مسئولیت آموزش‌ و‌ پرورش را قبول کردم تا بتوانم مسائل و مشکلاتی را که فرهنگیان دارند بررسی و در حد توان حل کنم.

 

 

حسینی اجرای طرح رتبه‌بندی را یکی از اقدامات دولت در امسال عنوان کرد و گفت: در رتبه‌بندی بحث مهم سنجش صلاحیت معلمان است که در دستور کار قرار گرفته و تلاش می‌کنیم تا رتبه‌بندی معلمان را در مهر ماه امسال انجام دهیم.

وی با بیان اینکه فرهنگیان سرمایه اجتماعی بزرگی برای کشور هستند، اظهارکرد: مبنای کار خود در دستگاه تعلیم و تربیت را سند تحول بنیادین قرار داده‌ام چرا که این سند جزو اسناد مهم و بالادستی وزارت آموزش و پرورش است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: البته در شرایط کنونی این سند مطالبه جامعه از آموزش و پرورش نیز است.

آزمون اصلح مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان چه زمانی برگزار می‌شود؟

 

 

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، تعداد مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون اصلح سال جاری را ۱۶ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این آزمون به طور همزمان روز جمعه اول شهریور سال جاری در ۳۱ استان کشور، برگزار خواهد شد.

کچوئیان افزود: همه مراحل طراحی و تدوین سوالات، چاپ دفترچه‌ها و تصحیح پاسخ برگ‌های چندگزینه‌ای و عملکردی، به طور متمرکز در سازمان مرکزی با بهره‌گیری از ظرفیت اساتیدی از کل کشور انجام شده است.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، مرکز سنجش این معاونت را در قبال نشر هر گونه مطالب و منابع پیشنهادی برخی کانال ها و مراجع، خالی از مسئولیت دانست و با تاکید بر ملاک بودن اطلاعیه‌های منتشر شده این مرکز افزود: اطلاعیه‌های منتشر شده مرکز سنجش دانشگاه، صرفا شایستگی‌های معلمی مندرج در برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی و کتب درسی، اسناد، آیین‌نامه‌ها، برنامه های درسی و راهنماهای تدریس مدرسه‌ای را ملاک طراحی و تصحیح آزمون‌ها قرار داده است.

وی مرجع هر گونه اطلاع رسانی درباره آزمون اصلح را صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، پورتال دانشگاه، پورتال معاونت نظارت دانشگاه و پیام های رئیس دانشگاه و معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه دانست و درج هر گونه خبر خارج از مجاری اعلام شده را فاقد وجاهت اعلام کرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان گفت: همه مهارت آموزانی که موفق به کسب حد نصاب نمره کل آزمون جامع روز جمعه اول شهریور ماه سال جاری نشوند، در صورت ابلاغ وزارت آموزش و پرورش حداکثر ظرف سه ماه بعد در آزمون جبرانی فرصت خواهند داشت در آزمون جامع سال آینده دانشگاه فرهنگیان شرکت و در صورت موفقیت پیمان‌نامه این افراد با وزارت آموزش و پرورش تمدید و پس از فرآیند لازم به عنوان معلم رسمی در نظام تعلیم و تربیت کشور مشغول انجام وظیفه شوند.

کچوئیان درباره خانواده‌های شاهد، ایثارگر، جانباز و رزمنده هم افزود: در صورتی که وزارت آموزش و پرورش امتیاز خاصی برای این گروه از مهارت آموزان در نظر بگیرد و ابلاغ کند به صورت کامل در نتیجه نهایی لحاظ خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=506502

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.