کارگاه زایمان فیزیولوژیک در بهارستان برگزار شد

  • کد خبر : 504675
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
کارگاه زایمان فیزیولوژیک در بهارستان برگزار شد

کارگاه زایمان فیزیولوژیک با حضور مراقبین سلامت و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، کارگاه دو روزه زایمان فیزیولوژیک با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان صبح امروز در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار شد.

بنابر این گزارش هدف از برگزاری کارگاه مذکور اشاعه فرهنگ‌سازی انجام زایمان طبیعی می باشد که توسط واحد بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان بهارستان امروز و روز گذشته برگزار شد.

حمیده شوشتری کارشناس برنامه سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان بهارستان در اولین روز این کارگاه باتاکید بر اهداف و شرایط کلاس‌های آمادگی زایمان به بیان نکاتی پیرامون موضوع بهداشت روانی و متغیرهای موثر بر کاهش درد زایمان مادران باردار پرداخت.

همچنین در روز دوم کارگاه، منیره کارگر کارشناس برنامه سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان بهارستان باتاکید بر روش‌های دارویی و غیردارویی موثر بر کاهش درد زایمان، تصریح کرد: آشنایی بانوان بهارستانی با این روش‌ها می تواند تاثیر به سزایی در طی کردن دوران بارداری آرام و مناسب داشته باشد.

وی در ادامه به نحوه انجام تمرین‌های عضلانی، اسکلتی و ریلکسیشن اشاره کرد و گفت: این تمرین‌ها نیازمند آموزش در بین بانوان به ویژه زوج‌های جوان دارد و می بایست فرهنگ‌سازی‌های لازم در این راستا به درستی انجام شود.

کارشناس شبکه بهداشت و درمان بهارستان به منظور آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان در این کارگاه، آموزش‌هایی را به صورت تئوری و عملی برای مراقبین سلامت فعال در سطح بهارستان انجام داد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه دو روزه زایمان فیزیولوژیک به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=504675

    برچسب ها

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.